برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 10 شهريور 1397
کد 7556

جلسه هماهنگی و بررسی مشکلات دارویی استان به میزبانی معاونت غذا ودارو تبریز برگزار گردید.

جلسه هماهنگی با حضور کارشناسان امور دارویی شبکه های بهداشت ودرمان شهرستان های استان در معاونت غذا و دارو
جلسه هماهنگی با حضور کارشناسان امور دارویی شبکه های بهداشت ودرمان شهرستان های استان در معاونت غذا و دارو
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز جلسه هماهنگی و بررسی مشکلات دارویی با حضور معاون غذا و دارو ، مدیر دارو و کارشناسان امور دارویی شبکه های بهداشت ودرمان شهرستان های استان در سالن کنفرانس این معاونت برگزار شد.
در این جلسه دکتر نعمتی معاون غذا و دارو گفت:  کمبود بعضی برندهای دارویی خاص نشانه کمبود یا کاهش آن دارو نبوده و انواع برندهای دیگر در کشور موجود می باشد که باید در این خصوص پزشکان و متخصصان همکاری لازم را داشته باشند.
دکتر نعمتی ادامه داد: کارشناسان امور دارویی شبکه های بهداشت از بازوان معاونت غذا و دارو در نظارت و بازرسی از داروخانه ها بوده و تشدید بازرسی از داروخانه ها را در اولویت کاری خود قرار داده که این عمل به نفع مردم و بیماران خواهد بود.
دکتر آقاجانی مدیر دارو و مواد اعتیاد آور نیز از کارشناسان امور دارویی شبکه های بهداشت ودرمان شهرستان ها درخواست کرد با دقت و حوصله بیشتری نسبت به گرد آوری مشکلات دارویی در شهرستان های تابعه بخصوص با نظارت دقیق به داروخانه های بیمارستان اقدام و کمبودهای بعضی اقلام دارویی در بعضی شهرستان ها به دلیل توزیع نامتناسب را در اسرع وقت به معاونت غذا و دارو گزارش دهند.
مدیر داروی استان تاکید کرد: داروخانه های استان در صورت داشتن انبار دارویی برای داروخانه خود موظف به معرفی محل آن برای کارشناسان دارویی می باشند و در صورت عدم معرفی انبار داروخانه توسط مسئول داروخانه ، کشف انبار به عنوان احتکار یا داروی غیر مجاز تلقی شده و برابر قانون با آن برخورد خواهد شد.
وی ادامه داد: نگهداری و عدم عرضه دارو برای افزایش یا تغییر قیمت آن جرم محسوب شده و برخورد قانونی با مسئول داروخانه مذکور بعمل خواهد آمد. دکتر آقاجانی نسبت به رسیدگی شکایات مردمی از داروخانه ها نیز اشاره کرده و افزود: کارشناسان امور دارویی می توانند بسیاری از شبهات و شکایات دارویی از داروخانه ها را بررسی نموده و درخواست داروهای خاص و کمیاب را به داروخانه های تعاون ، شهید توفیقی ، هلال احمر و یا داروخانه دانشکده داروسازی معرفی نمایند.
  
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 197
  • تایید شده
  • در 1397/06/10
  • ساعت 12:10