برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 6 شهريور 1397
کد 7542

مرکز ملی مدیریت سلامت، راهی برای اتصال به سازمان جهانی بهداشت است

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: مرکز ملی مدیریت سلامت، راهی برای اتصال به سازمان جهانی بهداشت است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر محمد حسین صومی در آیین انتصاب مجدد مرکز ملی مدیریت سلامت تبریز به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت اظهار کرد: وظیفه‎ی مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت، آموزش و پژوهش در حوزه‎ی سلامت از پایین‎ترین سطوح برای عموم مردم تا آموزش روش‎های عالی مدیریت سلامت بوده و پس از تاسیس این مرکز در حدود 17 سال قبل، اقدامت خوبی برای اتصال این مرکز به مهم‎ترین و فعال‎ترین سازمان در حوزه‌‏ی سلامت (سازمان جهانی بهداشت) انجام گرفته است.
دکترصومی از یک دهه تلاش برای انتخاب مرکز ملی مدیریت سلامت تبریز به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت خبر داد و گفت: پس از همکاری چهار ساله‎ی این مجموعه با سازمان جهانی بهداشت، تلاش ویژه‎ای برای انتصاب مجدد به عنوان مرکز همکار شد و با توجه به پتانسیل‎های موجود در این مرکز، امروز شاهد این آیین هستیم.
وی در ادامه بیان کرد: ساختار مرکز ملی مدیریت سلامت تبریز امروز توسط وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه به رسمیت شناخته و ردیف اعتباری خاصی برای آن در نظر گرفته شده است. وجود همکار ارزشمندی مانند سازمان جهانی بهداشت در کنار این مجموعه بسیار ارزشمند بوده و در تلاش هستیم تا در حوزه انتقال و تولید دانش گام‎های محکمی برداریم.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز تاکید کرد: وجود حیطه‎های آموزشی و پژوهشی، بهره‎مندی از اعضای هیات علمی توانمند در دانشگاه‎های علوم پزشکی کشور، فیلد وسیع ارایه خدمات از خانه‎های بهداشت تا بیمارستان‎های فوق تخصصی، زمینه‎ی خوبی را برای مطرح کردن و پاسخ به سوالات سازمان جهانی بهداشت فراهم کرده است.
وی در ادامه با اشاره به اولین دوره بین‎المللی آموزش مدیریت بیمارستانی گفت: این دوره برای فراگیران از کشورهای عراق و افغانستان و اساتیدی از مجموعه کشورها برگزار شد، چنین طرح‎هایی زمینه‎ی همکاری بیشتر با سازمان جهانی بهداشت را فراهم می‎کند.
گفتنی است؛ آیین انتصاب مجدد مرکز ملی مدیریت سلامت تبریز به عنوان مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت در منطقه مدیترانه شرقی برگزار و حکم این انتصاب توسط کریستف هملمن، نماینده سازمان جهانی بهداشت در ایران به رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز اعطا شد.
همزمان با این آیین، اولین کارگاه بین‎المللی تربیت مربی، مراقبت و مدیریت بیمارستانی با حضور مدیرانی از کشورهای افغانستان و عراق در حال برگزاری است .
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 180
  • تایید شده
  • در 1397/06/06
  • ساعت 10:4