برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 4 شهريور 1397
کد 7518

برگزاری دوازدهمین جلسه شورای ترافیک و سلامت استان

دوازدهمین جلسه شورای ترافیک و سلامت استان با موضوع کمپین پیشگیری از حوادث ترافیکی برگزار گردید

دوازدهمین جلسه شورای ترافیک و سلامت استان با موضوع کمپین پیشگیری از حوادث ترافیکی در محل دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با حضور نمایندگان سازمان ها و ارگان های درگیر تشکیل شد
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان دکتر طاهر اقدم معاون اجتماعی و قائم مقام دانشگاه علوم پزشکی تبریز به اهمیت و ضرورت پیشگیری از حوادث ترافیکی تاکید کرد و گفت: سلامت و امنیت مردم و جامعه مقوله ای نیست که تنها توسط دانشگاه و یا یکی از ارگانهای دیگر بدست بیاید بلکه اجماع جمعی بین نهادها و دستگاهها ضروری است .
دکترطاهراقدم گفت: امروزه بیماری های غیر واگیر از جمله فشارخون و دیابت ودر کنار آنها حوادث جاده ای و ترافیکی سلامت مردم جامعه را به خطر انداخته است و باعث افزایش آمار آسیب های اجتماعی میشوند.
معاون اجتماعی دانشگاه در ادامه افزود :  دانشگاه علوم پزشکی تبریز اولین دانشگاهی است که مجوز تربیت دانشجو در رشته سلامت و ترافیک داده شده است و امید است با آموزش و فرهنگ سازی مشکلات ناشی از حوادث ترافیکی و جاده ای کاهش یابد .
معاون اجتماعی دانشگاه هدف از تشکیل کانون های محلات را  افزایش سطح سلامت مردم برای کاستن از آسیب های اجتماعی عنوان کرد .  
 دکتر صادقی رئیس مرکز تحقیقات پیشگیری از آسیب حوادث جاده ای ضمن تاکید بر اهمیت راهبرد درست ترافیک کشور هدف از تشکیل جلسه را هماهنگی برای برگزاری هر چه بهتر "کمپین پیشگیری از حوادث ترافیکی" در شهریور ماه عنوان داشتند.
دکتر پوردولتی کارشناس پیشگیری از حوادث معاونت بهداشت دانشگاه نیز ضمن اشاره به آمار و ارقام مربوط به حوادث ترافیکی 10 ساله کشور، انتظارات از مدعوین را بیان نمودند.
گفتنی است پس از بحث در مورد کلیات برنامه دکتر شعربافی رئیس گروه کارشناسان پیشگیری از بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت استان به جمع بندی مطالب عنوان شده اقدام نمودند و در نهایت مقرر شد جزئیات اجرائی کمپین در جلسه ای که روز دوشنبه 5/6/97 در محل مرکز تحقیقات پیشگیری از آسیب حوادث جاده ای برگزار خواهد شد مطرح و هماهنگی های لازم بعمل آید.
 
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/06/04
  • ساعت 13:10