برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 1 شهريور 1397
کد 7497

کارگاه پیشگیری از رفتارهای خودکشی در مرکز بهداشت

کارگاه پیشگیری از رفتارهای خودکشی برای روانشناس و مشاورین آموزش و پرورش استان برگزار گردید.
در راستای پیگیری سیاست های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با هدف پیشگیری از رفتارهای خودکشی در جمعیت نوجوانان و جوانان در محیط های آموزشی، کارگاه پیشگیری از رفتارهای خودکشی در تاریخ 30 مرداد با همکاری واحد مشاوره آموزش و پرورش استان برای همکاران روانشناس و مشاورین آموزش و پرورش استان برگزار گردید.
 به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان، در این کارگاه، اصل رحیمی رئیس گروه کارشناسان سلامت روانی، اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد مرکز بهداشت استان، ضمن خیرمقدم و بیان اهداف آموزشی این کارگاه؛ به آمار های جهانی و کشوری خودکشی اشاره نموده و با مقایسه آمارهای موجود استان سومین گروه سنی در معرض خطر خودکشی را گروه سنی 15 تا 24 ذکر کرده و اهمیت اجرای برنامه های پیشگیری سه گانه ( همگانی، انتخابی و موردی) در محیط های آموزشی را یاد آوری نمودند.
اصل رحیمی تاکید کرد علاوه بر دانش آموزان، معلمین و والدین دانش آموزان نیز باید تحت پوشش برنامه های پیشگیری قرار گرفته و در این امر مشارکت نمایند. ایشان نقش مشاورین مدارس را در افزایش تاب آوری و ارتقای مهارت های اجتماعی و نیز تشخیص به موقع ریسک فاکتورهای موثر بر رفتارهای خودکشی در دانش آموزان و  ارجاع و مراقبت به موقع دانش آموزان پرخطر در معرض خطر را مورد تاکید قرار دادند.
گفتنی است در این کارگاه به ترتیب دکتر شاهرخی فوق تخصص روانپزشکی کودکان، دکتر فرح بخش، روانپزشک و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و  دکتر شالچی روانشناس و عضوهیئت علمی دانشگاه شهید مدنی تبریز در زمینه های مرتبط با رفتارهای خودکشی( دلایل اصلی و اولیه خودکشی و و گروههای در معرض خطر و عوامل موثر در این اختلال، مداخلات موثر در اقدام کنندگان به خودکشی، رسانه و اثرات آن بر افزایش یا کاهش خودکشی) به صورت مفصل بحث و آموزش دادند. همچنین بسته آموزشی پیشگیری از خودکشی در جمعیت دانش آموزی جهت استفاده در مدارس در بین همکاران شرکت کننده توزیع شد.
 
 
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/06/01
  • ساعت 12:56