برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 27 مرداد 1397
کد 7441

هشدار معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دکتر محبوب نعمتی معاون غذا و دارو: هرگز از فضاهای مجازی و افراد ناشناس داروی مورد نیاز خود را تامین نکنید.
هشدار معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز
دکتر محبوب نعمتی معاون غذا و دارو: هرگز از فضاهای مجازی و افراد ناشناس داروی مورد نیاز خود را تامین نکنید.

به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر محبوب نعمتی معاون غذا و دارو طی مصاحبه ای در زمینه تهیه و تامین دارو گفت: داروهای خاص و کمیاب طی هماهنگی های انجام شده با سازمان غذا و دارو تهیه و در اختیار پخش های مجاز قرار داده شده و در آینده نیز مشکلی نخواهیم داشت.
وی به سوء استفاده برخی افراد از کمبودهای کاذب دارویی اشاره کرده و ادامه داد: دارو و حتی مکمل های غذایی را از داروخانه ها تهیه نمایید و هرگز دارو را از فضای مجازی به بهانه کمبود آن تهیه نکنند ،  چه بسا داروهایی با شرایط نگهداری نامناسب، تاریخ گذشته و یا تقلبی را عرضه می کنند که بیمار را با خطر جدی روبه رو می کند.
دکتر نعمتی افزود: با پلیس فتا استان در خصوص نظارت و کنترل فروش دارو در فضای مجازی همکاری و هماهنگی های خوبی صورت گرفته که در صورت مشاهده فروش هر نوع دارو از طریق سایت اینترنتی یا سایر فضاهای مجازی مانند تلگرام و ... برخورد جدی صورت گرفته و متخلفان به مراجع قضایی معرفی می شوند.
 معاون غذا و دارو همچنین گفت: شماره تماس 190 وزارت بهداشت برای راهنمایی و مشاوره درباره انواع داروهای کمیاب، مسمومیت های دارویی و نحوه مصرف دارو ها راه اندازی شده و افراد پیگیر داروهای خاص و یا درخواست راهنمایی در این خصوص می توانند با این شماره تماس و اطلاعات کامل را  اخذ نمایند.


 
 
 
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 161
  • تایید شده
  • در 1397/05/27
  • ساعت 12:4