برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : جمعه 26 مرداد 1397
کد 7438

دانشگاه ربع رشیدی نماد کامل پاسخگویی در امر آموزش های پزشکی است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این‌که دانشگاه ربع رشیدی نقش کامل پاسخگویی در امر آموزش پزشکی ایفا کرده است، گفت: این دانشگاه به عنوان اولین دانشگاه جامع جهان اسلام، بیش از ۷۰۰ سال پیش تاسیس شده و نماد کامل در امر پاسخگویی در آموزش های پزشکی است.
دکترمحمد حسین صومی در همایش کشوری آموزش پزشکی پاسخگو، اظهار کرد: خوشبختانه در سال های اخیر با ارائه بسته های طرح تحول و نوآوری از سوی وزارت بهداشت، نظام سلامت جانی دوباره گرفت.
 
وی اضافه کرد: همچنین با اجرای طرح تحول نظام سلامت و ارائه بسته های خدماتی جدید،  وضعیت حوزه آموزش پزشکی بسیار ارتقا یافته و باید محصولات حوزه آموزش دانشگاه‌ها در مقابل نیاز های جامعه پاسخگو باشد .
 
دکتر صومی با استناد به وصیت نامه لویی پاستور ( شیمی دان و زیست شناس فرانسوی) با اشاره به این‌که دانشمندان و عالمان می توانند نقش موثری را برای خارج شدن از شرایط اقتصادی حاکم در کشور ایفا کنند، گفت: در تاریخ هر کشوری شرایط خاصی پیش می آید، نباید اجازه دهیم تا این شرایط ما را به یاس و ناامیدی بکشاند، بلکه با به کارگیری تمام توان خود، می توانیم نقش موثری در پیشرفت و اعتلای کشور داشته باشیم.
 
 وی اضافه کرد: همچنین هفتادمین سالگرد تاسیس دانشگاه تبریز را پشت سر گذاشته ایم، این دانشگاه به عنوان دومین دانشگاه کشور از سال ۱۳۲۶ در رشته های ادبیات و پزشکی دانشجو پذیرش کرده است.
 
همچنین در ادامه دبیر همایش کشوری آموزش پزشکی پاسخگو با اشاره به دستاورد های این همایش اظهار کرد: آماده سازی و شفاف سازی برنامه ها و فعالیت های بسته آموزش پاسخگو، تشکیل دبیرخانه دائمی آموزش پاسخگو جهت پیگیری و عملیات سازی نتایج و مصوبات همایش در آموزش پزشکی کشور، رسیدن به زبان مشترک پیرامون مفاهیم پاسخگویی در بین دانشگاه های علوم پزشکی کشور، پیگیری برای ثبت رسمی بیانیه در مجامع بین المللی معتبر و سازماندهی برای نتیجه محور بودن برنامه های همایش، از دستاورد های این همایش است.
 
وی ادامه داد: این همایش با برگزاری 9 کارگاه آموزشی در زمینه سند عملیاتی آموزش پاسخگو با شرکت 768نفر از دانشگاه های علوم پزشکی از ۲۴ مرداد ماه آغاز بکار کرده و تا 26 مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
 
آلبوم تصاویر نخستین همایش آموزش پزشکی پاسخگو 26-24 مرداد97

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 182
  • تایید شده
  • در 1397/05/25
  • ساعت 18:18