برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397
کد 7422

عمل جراحی افتادگی رحم و مجاری ادراری به روش لاپاراسکوپی

عمل لاپاراسکوپی افتادگی رحم و مجاری ادراری و بی‌اختیاری ادراری با هدف آموزش جراحان توسط جراح و متخصص فرانسوی در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز انجام شد.

لول دیویل متخصص و جراح اورولوژی در تبریز اظهار داشت: بنده با هدف توسعه و گسترش این نوع عمل‌ها به روش لاپاراسکوپی در سراسر جهان به ایران سفر کرده‌ام و خوشحالم از اینکه در شهر تبریز که یکی از قطب‌های طب ایران هست این عمل را انجام دادم.

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امامرضا(ع)، لول دیویل متخصص و جراح اورولوژی در تبریز اظهار داشت: بنده با هدف توسعه و گسترش این نوع عمل‌ها به روش لاپاراسکوپی در سراسر جهان به ایران سفر کرده‌ام و خوشحالم از اینکه در شهر تبریز که یکی از قطب‌های طب ایران هست این عمل را انجام دادم.

وی افزود: بیمار زن 37 ساله‌ای است که با مشکل اختلال در سیستم ادراری و عدم کنترل ادرار و نیز افتادگی رحم به این مرکز مراجعه کرده بود و با تماس‌هایی که از سوی دکتر سکینه ابراهیمی مبنی بر دعوت بنده به ایران، به تبریز آمده‌ام و امیدوارم طی چند روزی که در ایران خواهم بود، بتوانم حداقل چند مورد از این نوع عمل‌ها را انجام دهم.

یک چهارم زنان دنیا با مشکل افتادگی رحم و مجاری ادراری مواجه هستند

این جراح متخصص اورولوژی با اشاره به این که حدود یک چهارم جمعیت زنان دنیا با این مشکل مواجه هستند، اضافه کرد: طبق آخرین آمارهای به‌دست آمده قریب به یک چهارم جمعیت زنان دنیا با مشکل اختلال و بی‌اختیاری ادراری و افتادگی رحم مواجه هستند، از این رو بنده به عنوان رئیس انجمن انترنشنال یوروجاین اکولوژیک با هدف ترویج و گسترش تکنیک این عمل به روش لاپاراسکوپی و به امید کاهش تعداد افراد مبتلا به این نوع بیماری به اکثر مناطق جهان سفر می‌کنم.

دیویل، در خصوص ابداع و چگونگی این روش گفت: این روش عمل جراحی را در سال 1993 خودم برای اولین بار به مورد اجرا گذاشتم که اتفاقاً موفقیت‌آمیز بوده و تا به امروز بالغ بر یک‌هزار عمل به این روش انجام داده‌ام که بیش از 90 درصد از آنها موفقیت‌آمیز بوده است.

رئیس انجمن بین‌المللی یوروجاین اکولوژیک با اشاره به فاکتورهای موثر در انجام این نوع بیماری افزود: عوامل متعددی در بروز این نوع بیمار می‌تواند موثر باشد که از جمله آنها می‌توان به حاملگی و زایمان بیش از سه فرزند به روش طبیعی، چاقی و فشارهای داخل شکمی اشاره کرد.

وی ادامه داد: عمل با این روش برای جراح مشکلات و سختی‌هایی دارد اما برای بیمار مزیت‌هایی از جمله کاهش طول درمان،کاهش درد و عدم باقی‌ماندن جای برش و زخم عمل جراحی را دارد.

این عمل در مدت زمان حدود دو ساعت انجام یافته و بیمار پس از یک روز بستری در بیمارستان ترخیص و پس از یک‌ماه می‌تواند به انجام کارهای روزانه خود ادامه دهد.

  • نوشته شده
  • توسط خسرو آقاپور مرکز آموزشی و درمانی امام رضا
  • تعداد بازدید 526
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/05/25
  • ساعت 9:14