برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397
کد 7419

برخلاف انواع دیگر سرطان‎های گوارش که درحال کاهش هستند، سرطان کلورکتال در کل دینا و کشور ما نیز روند افزایشی دارد .

دکتر رویا دولتخواه در دومین کنگره بین‎المللی تازه‎های پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان‎های دستگاه گوارش:

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر رویا دولتخواه در دومین کنگره بین‎المللی تازه‎های پیشگیری، تشخیص و درمان سرطان‎های دستگاه گوارش در این خصوص اظهار کرد: طبق آمار رسمی سازمان بهداشت جهانی، ...
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، دکتر رویا دولتخواه در دومین کنگره بینالمللی تازههای پیشگیری، تشخیص و درمان سرطانهای دستگاه گوارش در این خصوص اظهار کرد: طبق آمار رسمی سازمان بهداشت جهانی، 2.17 میلیون مورد جدید از سرطان در سال 2016 گزارش شده است که 9.8 مورد از آن منجر به مرگ شده است.
وی با اشاره به سرطانهای شایع در زنان و مردان در دنیا بیان کرد: سرطانهای پروستات، دستگاه تنفسی و کلورکتال جزو سرطانهای شایع در مردان بوده و در زنان نیز سرطانهای سینه و کلورکتال 40 درصد کل سرطانها را به خود اختصاص میدهند.
وی عنوان کرد: سرطانهای ریه، کبد و معده جزو کشندهترین سرطانها در دنیا هستند، اما سونامی سرطان چندان علمی و قابل قبول نیست، چرا که با در نظر گرفتن رشد جمعیتی و سنی، سرطانهای گوارشی حدود سه درصد و سرطانهای کبد حدود 9 درصد در کشور ما افزایش یافتهاند.
مسئول برنامه ثبت سرطان استان در ادامه با اشاره به میزان گزارش سرطانهای گوارش در دنیا در سال 2016 گفت: 2.1 میلیون مورد جدید از سرطان معده با 834 هزار مرگ، یک میلیون مورد جدید از سرطان کبد با 829 هزار مرگ در سال 2016 گزارش شده است.
دولتخواه گفت: سرطان مری در شمال کشور بیش از سایر جاها بوده وسرطان کلورکتال روند افزایشی به خود گرفته است
 وی با بیان این که سرطان کلورکتال روند افزایشی به خود گرفته است، بیان کرد: برخلاف انواع دیگر سرطانهای گوارش که درحال کاهش هستند، سرطان کلورکتال در کل دینا و کشور ما نیز روند افزایشی دارد و با پیش بینی برنامههای جامع غربالگری میتوان از روند افزایش آن کاست.
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 186
  • تایید شده
  • در 1397/05/24
  • ساعت 14:41