برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 24 مرداد 1397
کد 7400

22 مرداد ،روز تشکل‌ها و مشارکت اجتماعی را گرامی میداریم .

دکتر طاهر اقدم : نگاه مثبت وزارت بهداشت به سازمانهای مردم نهاد نقطه تعالی رویکردهای اثربخش تشکل های سلامت محور در مسیر تضمین سلامت مردم است .

 به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دکتر طاهر اقدم گفت : حمایت از توسعه کمی و کیفی تشکل های اجتماعی و ایجاد فرصت های بهتر برای فعالیت های آنان در فرایند توسعه کشور، از اهداف و برنامه های دولت است و این نگاه در معاونت اجتماعی دانشگاهها برای سمن هایی که در حوزه سلامت فعال هستند با نگاه خاصی از طریق وزارت بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی دنبال می شود.
ایشان ادامه داد: انتخاب روزی به نام تشکل ها و مشارکت اجتماعی ، نشان دهنده اهتمام دولت به این مطالبه است و این نگاه ،نقطه تعالی رویکردهای اثربخش تشکل های سلامت محور در مسیر توسعه پایدار و تضمین سلامت مردم خواهد بود .
بر اساس آخرین آمار، بالغ بر 700 تشکل مردم نهاد در قالب سازمان هایی همچون انجمن یا خیریه در استان آذربایجان شرقی فعالیت می کنند.
از این تعداد سازمان های مردم نهاد در استان، حدود 70 سمن در حوزه سلامت فعالیت می کنند و با معاونت اجتماعی دانشگاه تعاملات خوبی دارند .

ایشان همچنین اظهار داشت : من اطمینان دارم تمامی سازمانهای مردم نهاد سلامت محور با بسیح همه امکانات و با حداکثر قدرت جمعی از طریق مشارکت همه جانبه افراد و گروه های اجتماعی در راستای نیل به یک جامعه ی سالم که مصالح، علایق و منافع همه جامعه در آن است موفق عمل خواهند کرد و با استحکام بخشیدن به انسجام اجتماعی امکان بلوغ و شکوفایی استعداد ، تکامل و توسعه فردی و اجتماعی جامعه را فراهم خواهند کرد .
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 52
  • تایید شده صادق صادقی فر
  • در 1397/05/24
  • ساعت 9:52