برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 21 مرداد 1397
کد 7372

​​​​​​​برگزاری جلسه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محوردر معاونت غذا و دارو

دکتر محبوب نعمتی : فروش دارو و تجهیزات پزشکی در فضای مجازی جرم محسوب شده و هیچ مجوزی در این خصوص صادر نشده است.
برگزاری جلسه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محوردر معاونت غذا و دارو
دکتر محبوب نعمتی : فروش دارو و تجهیزات پزشکی در فضای مجازی جرم محسوب شده و هیچ مجوزی در این خصوص صادر نشده است.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز جلسه پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور با حضور نمایندگان کمیته های مرتبط استانی در سالن کنفرانس معاونت غذا و دارو برگزار شد.
 در این جلسه دکتر محبوب نعمتی به عنوان دبیر جلسه ضمن تشریح اقدامات انجام شده در این معاونت در خصوص مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور، آمار کلی از اقدامات انجام شده و بازرسی های سطح عرضه و داروخانه ها را ارائه داده و تاکید کرد: آموزش و فرهنگ سازی در خصوص عدم مصرف کالاهای غیرمجاز و قاچاق اقدامی است که از طرف این معاونت درنظر گرفته شده و همکاری تمامی دستگاهها در این زمینه می تواند مفید تر باشد.
 وی همچنین به تهیه و توزیع انواع بروشورهای اطلاع رسانی و کلیپ های آموزشی در این خصوص توسط معاونت غذا و دارو اشاره کرد ، نمونه هایی از کلیپ های آموزشی در این جلسه پخش شد و مقرر گردید برای استفاده سایر دستگاهها نیز در اختیار آنان نیز قرار گیرد.
معاون غذا و دارو در ادامه به ابهامات در خصوص فروش دارو بخصوص داروهای خاص در فضای مجازی اشاره کرد و ادامه داد: فروش دارو و تجهیزات پزشکی در فضای مجازی جرم محسوب شده و هیچ مجوزی در این خصوص صادر نشده است و باید با فروشندگان و سو استفاده کنندگان این موارد برخورد جدی شود.
در ادامه جلسه نمایندگان سایر ارگان های استانی نیز ضمن اعلام همکاری در مقوله پیشگیری و مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محوربر لزوم داشتن اکیپ های مشترک بازرسی، همکاری و کنترل بیشتر فضای مجازی با همکاری پلیس فتا، نظارت و تمرکز بیشتر بر مراکز پخش های عمده از جمله پیک های موتوری داخل شهری و ارائه گزارشات و اقدامات انجام شده در اسرع وقت به دبیرخانه استانی تاکید کردند.
 
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 109
  • تایید شده
  • در 1397/05/21
  • ساعت 8:13