برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 18 مرداد 1397
کد 7363

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بازدید از ایسناخبر داد

تجهيز بيمارستان امام رضا(ع) به دستگاه رادیوتراپی و آنژیوگرافی دوال/ نقشی در نوسانات بازار داروهای بیماران خاص نداريم

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از تهیه‌ی دستگاه رادیوتراپی و آنژیوگرافی دوال در بیمارستان امام رضا (ع) تبریز خبر داد.
 
 
دکتر صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریزبا حضور در جهاد دانشگاهی ، با تبریک سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی و همچنین روز خبرنگار، دربیان  اقدامات و پروژه‌های درمانی اجرایی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت : راه‌اندازی بخش مسمومیت در بیمارستان سینا، افزایش دو برابری ظرفیت بیمارستان شهید قاضی برای مبتلایان به سرطان و راه‌اندازی بخش خون مجزا در بیمارستان کودکان، احداث بزرگ‌ترین بخش پیوند و دیالیز از اقدامات ویژه‌‌ای بود که نظیر آن کم‌تر دیده شده بود، اکنون به ازای هر بیمار، چهار دستگاه دیالیز داریم.
 
هیچ مشکلی در تامین دارو نداریم
به گزارش روابط عمومی به نقل از ایسنا ، وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که به عنوان متولی دانشگاه، نقشی در نوسانات قیمت داروهای بیماران خاص نداشته‌ و هیچ مشکلی در تامین دارو نداریم، عنوان کرد: بیمه باید در قبال این تغییرات پاسخگو بوده و به تعهداتش عمل کند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پاسخ به مسئله‌ی دریافت قسمتی از هزینه‌ی آمپول "دسفرال" از برخی بیماران تالاسمی گفت: نظر فنی وزارت این است که داروهای خوراکی تالاسمی‌ها که در بیش از ۹۰ درصد جوابگو هستند، جایگزین تزریق شود، از این رو سیاست‌ها به گونه‌ای است که خدمات پایه به این بیماران ارایه شود و اگر کسی مایل به استفاده از این خدمات پایه نباشد، هزینه‌ی اضافی را خودش پرداخت کند. با وجود تولیدات داخل، استفاده از داروهای خارجی لزومی ندارد.
 
وی با تاکید بر این که داروهای مبتلایان به سرطان بر اساس بسته‌ی خدمت، توزیع می‌شوند، اظهار کرد: به عنوان مثال داروهای ایرانی سرطان سینه در بیش از ۹۰ درصد موارد، پاسخگوی نیازهای بیمار بوده و منطقی است تا هزینه‌های اضافی تمایل بیمار به استفاده از داروهای خارجی به سیستم سلامت تحمیل نشود.
 
با ثبات قیمت ارز، مشکل کمبود برخی تجهیزات پزشکی برطرف می‌شود
وی در ادامه در پاسخ به کمبود "کاتتر" مورد استفاده‌ در عمل بیماران دیالیزی در استان عنوان کرد: با توجه به نوسانات ارزی، کمبود برخی لوازم پزشکی محتمل بود، با ثبات قیمت ارز، مشکل کمبود برخی تجهیزات پزشکی برطرف می‌شود. دانشگاه در حالی تجهيزات خدمات سر پایی بیماران را تامین می‌کند که ملزم به تامین آن نیست و شرکت‌ها به دلیل کمبود نقدینگی با این مشکل روبه‌رو شده‌اند.
 
گفتنی است، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، به مناسبت روز خبرنگار از خبرگزاری ایسنا بازدید کرد و به گفت‌وگوی صمیمانه با مدير مسوول و خبرنگاران این مجموعه نشست.


  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 252
  • تایید شده
  • در 1397/05/18
  • ساعت 20:1