برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 8 مرداد 1397
کد 7274

اولین کنگره بین المللی تازه های بیماری سیستیک فیبروزیس 3 و 4 مرداد ماه 1397 در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دکتر صومی از زحمات اساتید در ریجستر کردن 600 کیس سیستیک فیبروزیس در دانشگاه علوم پزشکی تبریز تشکر نمود

در بازدید از مسیر 470 کیلومتری میسر مرند و 5 شهرستان دیگر، 40 خانه بهداشت و 20 مرکز سلامت؛ با صحنه ای برخورد کردیم که تمام خستگی های سفراز تن من و دوستان همراه خارج شد و به خود و همکاران خود در نظام سلامت بالیدم ....
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اولین کنگره بین المللی تازه های بیماری سیستیک فیبروزیس 3 و 4 مرداد ماه 1397 در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با حضور جمع کثیری از اساتید و میهمانان خارجی و داخلی از سراسر کشور در سالن شهید شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار شد.

دکتر محمد حسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز، ضمن خیرمقدم گویی به میهمانان  کنگره و  تجلیل از جایگاه علمی استاد گرانقدر، آقای دکتر خاتمی، بخاطر نقش ارزنده شان در آموزش و تربیت دانشجویان و دستیاران تخصصی و اساتیدی که دوره فلوشیپ از وجود استاد بهره مند شده اند؛ از کم توقع بودن استاد به وجهه بارز ایشان یاد کرد و ابراز امید واری نمود که همه دانشجویان مثل استاد بیشتر دانستن و بیشتر کار کردن و کمتر از همه،  انتظار داشتن را سرمشق خویش قرار دهند و تاکید کرد در جامعه انسانهای متوقع ره به جایی نمی برند.

ایشان ضمن تشکر از عوامل اجرایی و علمی اولین کنگره بین المللی تازه های بیماری سیستیک فیبروزیس ازجمله  سرکار خانم دکتر رفیعی، سرکار خانم دکتر شعاران، سرکار خانم دکتر نیک نیاز، سرکار خانم دکتر واحدی و آقای دکترخانشی ؛ از زحمات اساتید مجموعه در ریجستر کردن 600 کیس سیستیک فیبروزیس در دانشگاه علوم پزشکی تبریز تشکر نمود و افزود C.F از 11 مورد بیماری شایعی است که در دانشگاه پیگیری و فالواپ می گردد.

دکتر صومی با بیان جمله ای از لویی پاستور بامضمون" جامعه پزشکی علی رغم تمام ارزشهایی که آفریده است گاه مغلوب شرایط عام جامعه میگردد، ادامه داد ؛ گرچه دانشمندان وعالمان جامعه نباید از آنچه در جامعه میگذرد غافل باشند ولی باید فارغ از حاشیه های جامعه و اینکه قدرشان را میدانند یا نه ؟ کار خویش را پرقدرت انجام دهند. چون ما بخاطر دانایی هایی که کسب کرده ایم مسئولیم. وبایست هر آنچه در توان داریم تلاش کنیم.

 رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریزگفت: دیروز در بازدید از مسیر 470 کیلومتری میسر مرند و 5 شهرستان دیگر، 40 خانه بهداشت و 20 مرکز سلامت؛ با یک صحنه ای برخورد کردیم که تمام خستگی های سفراز تن من و دوستان همراه خارج شد و به خود و همکاران خود در نظام سلامت بالیدم.

وی گفت: برای من لذت بخش بود که خانم دکتر نخبه و جوان 23 ساله ای که متولد تهران و فارغ التحصیل اصفهان که یک سال در طول تحصیل جهشی تحصیل نموده بود،  و با وجود این همه هجمه که به جامعه پزشکی می شود در نقطه صفر مرزی بین ایران و آذربایجان کار خودش را شروع کرده بود و با شوق و عشق و علاقه خدمت می کرد و ملزومات درخواستی اش صرفاً برای خدمت به بیماران بود و کوچکترین چیزی برای شخص خودش نمی خواست. با وجود اینکه انصافا اقدامات توسعه ای و بهسازی خوبی در سالهای اخیر در خانه های بهداشت و مراکز سلامت در مناطق محروم انجام یافته است ولی هیچ رشته ای بجز رشته های پزشکی سراغ نداریم که در آن فرد این همه تحصیل کرده باشد و با کمترین توقع در نقطه صفر مرزی مستقر گردد و خدمت بی ادعا داشته باشد.

در نهایت دکتر صومی با بیان اینکه؛ این روحیه صنفی که " بیشتر بدانیم ، بیشتر کار کنیم و کمترین توقع را داشته باشیم" ، همه در سایه آموزهای اساتید شریفی همچون دکتر خاتمی در جامعه پزشکی شکل گرفته است؛ابراز امیدواری کرد، همه در استمرار و تامین این عقبه فکری والگوی رفتاری نهادینه شده، تلاشی مسئولانه داشته باشیم.
 
 
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 311
  • تایید شده
  • در 1397/05/08
  • ساعت 14:48