برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 2 مرداد 1397
کد 7244

« سمپوزیوم تازه های پیوند مغز استخوان و سلول های بنیادی تبریز »

در دانشگاه علوم پزشکی تبریز 70 بیمار تحت پیوند آلوژن و اتولوگ مغز استخوان قرار گرفته اند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سمپوزیوم تازه های پیوند مغز استخوان برای اولین بار در تاریخ 28 تیرمال سالجاری در تبریز برگزار گردید. مسئول برگزاری و دبیر علمی سمپوزیوم آقای دکتر بابک نجاتی...
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سمپوزیوم تازه های پیوند مغز استخوان برای اولین بار ، در تاریخ 28 تیرماه سال جاری ، در تبریز برگزار گردید. مسئول برگزاری و دبیر علمی سمپوزیوم آقای دکتر بابک نجاتی و دبیر اجرایی این سمپوزیوم آقای دکتر سید هادی چاووشی بودند.

دکتر بابک نجاتی دبیر علمی سمپوزیوم گفت: این سمینار با حضور اساتید برجسته هماتولوژی و انکولوژی سراسر کشور  در28 تیرماه 1397 در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد و جناب آقای پروفسور قوام زاده که ریاست انجمن پیوند مغز استخوان مدیترانه شرقی را برعهده دارند نیز در این سمپوزیوم حضور داشتند که بحث و تبادل نظر درباره آخرین یافته های پیوند و درمان بیماران بین اساتید و همکاران انجام شد.

وی گفت: هدف دیگر سمپوزیوم ، معرفی بخش پیوند مغز استخوان بیمارستان امام رضا (ع) می باشد که حدود 70 بیمار تحت پیوند آلوژن و اتولوگ قرار گرفته اند که موفقیت  69 مورد آن تایید شده است.

ایشان افزود؛ حداقل هزینه درمانی پیوند (بدون هزینه های اسکان و ...) در خارج از کشور یک میلیون دلار است و با انجام  پیوند در داخل کشور علاوه بر کاهش بار مالی از دوش بیماران،  باعث صرفه جویی ارزی مشهودی  در کشور می گردد.

دکتر نجاتی تاکید کرد : برگزاری سمینارهای مشترک با کشورهای همسایه مانند آذربایجان، پاکستان و افغانستان که در آنها امکان پیوند بیماران مقدور نیست، زمینه را برای همکاری و پیوند بیماران خارج از ایران را در این مرکز امکان پذیر خواهد ساخت.

 
  • نوشته شده
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 340
  • تایید شده
  • در 1397/05/02
  • ساعت 12:53