برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 16 تير 1397
کد 7144

نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد در تبریز برگزار شد

دکتر طاهر اقدم : نخبگان و فرهیختگان مراكز علمي و دانشگاهی، سازمان‌هاي مردم نهاد ، خیرین سلامت و تمامی آنهایی که دغدغه سلامت مردم را دارند باید در خصوص پیشگیری و مبارزه با اعتیاد مشارکت حداکثری، موثر و مستمر داشته باشد

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز : برگزاری نمایشگاه پیشگیری از اعتیاد که در محوطه باغ فجر تبریز به مدت یک هفته برگزار شد فرصت خوبی برای معاونت اجتماعی دانشگاه بوجود آورد تا با همکاری معاونت های بهداشت و درمان در جهت ارتقای سواد سلامت جامعه فعالیت کند .
دکتر طاهر اقدم در حاشیه برگزاری نمایشگاه گفت : نخبگان و فرهیختگان مراكز علمي و دانشگاهی، سازمان‌هاي مردم نهاد ، خیرین سلامت و تمامی آنهایی که دغدغه سلامت مردم را دارند باید در خصوص پیشگیری  و مبارزه با اعتیاد مشارکت حداکثری، موثر و مستمر داشته باشد .
 
معاون اجتماعی دانشگاه بر تحقق فرامين رهبر معظم انقلاب اسلامي (مدظله‌العالي) مبني بر کاهش آسیب های اجتماعی گفت: باید با تمام توان زمينه تحقق فرامين مقام معظم رهبري را فراهم کنیم تا انشاءالله در اینده نزدیک شاهد كنترل اعتياد به عنوان اولویت اول آسیب اجتماعی در جامعه باشيم.

وي افزود: پديده شوم اعتیادبه مواد مخدر و روان گردانها اولویت اول آسيب‌ اجتماعي ماست و كاهش سن و رشد شيوع مصرف مواد در بین نوجوانان و جوانان جوامع، افزايش ورود زنان، افراد شاغل و تحصيل كرده به چرخه اعتياد، آنرا به یک بحران اجتماعي تبدیل خواهد کرد.

طاهر اقدم گفت : سیاست اولویت دار وزارت بهداشت اجتماعی کردن سلامت است و در خصوص مقابله جدي و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي و مُعضل مواد مخدر نیز اجتماعی كردن پیشگیری و مبارزه با مواد مخدر اجتناب ناپذیر است.ایشان در ادامه نقش مردم را در امر اجتماعي كردن مبارزه با مواد مخدر مهم برشمرد و گفت: اقدامات مقابله‌اي و مبارزه جدي با مُعضل مواد مخدر و كاهش آسيب‌هاي اجتماعي در دستور كار تمامي دستگاه‌هاي ذيربط است و قطعاٌ در اين راه بايد مردم عزيز، مسئولين را ياري دهند. 

وی اظهار داشت : آنچه مهم است كارهاي فرهنگي و پيشگيري از اعتياد است كه در اين باره بحمداله با آموزش، اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي گروه‌هاي هدف، فرهنگ‌سازي مناسب در جهت كاهش تقاضا و آسيب‌هاي اجتماعي صورت پذيرفته كه قطعاٌ برگزاری چنین نمایشگاههایی در راستای آگاهی بخشی برای مقابله با پديده شوم مواد مخدر تاثیر گزار خواهد بود .

گفتنی است: این نمایشگاه با حضور ادارات و سازمانهای مردم نهاد استان در حوزه پیشگیری و مبارزه با اعتیاد به مدت یک هفته برگزار شد و استاندار محترم آذربایجان شرقی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دیگر مسئولین استانی و شهرستانی در آیین افتتاح این نمایشگاه شرکت کردند .

 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 154
  • تایید شده آی تی شمس اسدزاده
  • در 1397/04/16
  • ساعت 11:33