برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 7 مرداد 1394
کد 709

همایش بزرگ داوطلبان برتر آزمون سراسری سراسری سال 94

همایش بزرگ داوطلبان برتر آزمون سراسری سراسری سال 94

همایش بزرگ داوطلبان برتر آزمون سراسری سال 94 با حضور دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در تالار وحدت دانشگاه تبریز برگزار شد .
به گزارش روابط عمومی معاونت آموزشی دانشگاه ، در این همایش ، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به تاریخچه و نحوه برگرازی کنکور سراسری و بویژه انتخاب رشته صحیح و مزیت های انتخاب بومی در هر استان گفت: تا به امروز 45 آزمون سراسری در کشورمان با نظم و ترتیب دقیق و منظم برگزار شده است .
دکتر حسین توکلی، در ادامه با اشاره به مهلت انتخاب رشته که از تاریخ ۵ لغایت۱۰ مردادماه صورت خواهد گرفت، تصریح کرد: انتخاب رشته بزرگترین رویداد زندگی هر فرد است که باید با بهترین شیوه و دقت فراوان صورت گیرد و در هیمن راستا نیز توصیه می شود از اساتید دانشگاه ها کمک گرفته و با حضور در چنین همایش های به شیوه مناسب به انتخاب رشته خود اقدام نمایند .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، با بیان اینکه در پذیرش داوطلبان نمره کل اکتسابی در هر یک از زیرگروه‌ها، سوابق تحصیلی، استان بومی و سهمیه داوطلب اثر تعیین کننده‌ای دارند، تصریح کرد: در روش متمرکز نمره‌های آزمون سراسری به علاوه نمره‌های سوابق تحصیلی ملاک گزینش داوطلبان است و در روش نیمه متمرکز علاوه بر نتیجه علمی شرکت در آزمون سراسری، مراحل دیگری از قبیل مصاحبه، آزمون عملی یا آزمون علمی جداگانه‌ای در پذیرش تأثیر دارد .
وی همچنین با اشاره به ظرفیت بالای آموزش عالی کشور و اعلام اینکه همه افرادی که در آزمون حضور داشتند، یادآور شد: انتخاب محل بومی در افزایش شانس قبولی موثر است، اما داوطلبان توجه نمایند، اگر کسی یک سال از دوره نظری خود را مثلا در آذربایجان غربی و دو سال را در آذربایجان شرقی تحصیل نماید، بومی هیچ کدام از این مناطق نخواهد بود و محل تولد داوطلب به عنوان محل بومی وی محسوب می شود .
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، با تاکید بر اینکه در انتخاب رشته، متخصص‌ترین فرد بای یک داوطلب، خود افراد هستند، اضافه کرد: در این بخش از انتخاب رشته، نباید به سایر افراد خانواده و دوستان دخالت داشته باشند و در همین ارتباط نیز مطالعه دقیق دفترچه انتخاب رشته برای داوطلبان و انتخاب بر اساس علاقه خود داوطلب ضروری است .
دکتر توکلی، در خصوص نحوه به کاری گیری نرم افزار، انتخاب رشته سازمان سنجش کشور گفت: این نرم افزار، بهترین راهنما برای انتخاب رشته داوطلبان می باشد، و بر همین اساس نیز توصیه می شود .

یادآور می شود: دکتر محمدحسین صومی، رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در خصوص معرفی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و پتانسیل های موجود در دانشگاه علوم پزشکی سخنانی را برای داوطلبان ایراد نمودند.  
در ادامه سخنرانی،  آقایان دکتر حسین توکلی، مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، دکتر سید صمد حسینی، مشاور سازمان سنجش، وضمنا  دکتر سعید اصلان آبادی، معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز  در پانلی به سئوالات مربوط پاسخ دادند.

این گزارش حاکیست: در این همایش از دکتر توکلی به خاطر 40 سال فعالیت در سازمان سنجش، سارا همتی، بدلیل کسب رتبه اول آزمون سراسری در گروه علوم تجربی ،دانشجوی دکتری تقدیر بعمل آمد .

 

  • نوشته شده
  • توسط پریسا بهشتی
  • تعداد بازدید 4033
  • تایید شده
  • در 1396/01/24
  • ساعت 8:46