برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 9 تير 1397
کد 7086

ضرورت فرهنگ سازی مصرف بهینه آب

هر فرد جامعه باید به این باور برسد که می تواند در بحران کم آبی کشورش نقش به سزایی داشته باشد.

با توجه به پیش بینی های صورت گرفته شدت گرما تا اواسط شهریور پایدارمی باشد . در فصل تابستان با افزایش دما، تقاضا برای مصرف آب بیشتر می‌شود و تک تک  افراد جامعه باید خود را در برابر این بحران مسئول بدانند و روش های صرفه جویی در مصرف آب را یاد گرفته  دانسته های خود را به خانواده و دوستان خود منتقل کنند . 
دکتر طاهر اقدم معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت : متوسط مصرف روزانه آب در ایران در حد قابل توجهی از مصرف جهانی  بیشتر است و بیشترین میزان هدر رفت آب در ایران به ترتیب در حوزه های کشاورزی، صنعتی و در نهایت مصارف خانگی است.
ایشان ادامه داد : محدودیت منابع آبی یک امر بدیهی است و شهروندان باید توصیه های کارشناسان برای مصرف بهینه آب را یاد بگیرند و در فصل گرم سال مردم نه تنها باید از مصرف بی رویه آب جلوگیری کنند بلکه باید به افرادی هم که آب را درست مصرف نمی‌کنند تذکر دهند تا تبعات بحران کم آبی به حداقل ممکن برسد .
دکتر طاهر اقدم گفت : برنامه ها و اقدام های انجام شده مسئولان کشوری و استانی برای حل مشکل کم آبی در گرو همکاری و حمایت ،صنایع ،کشاورزی ومردم با رعایت فرهنگ بهینه مصرف آب و اجرای درست و کامل این برنامه ها است. 
ایشان در آخر با بیان اینکه اگر هر روز1 لیتر آب کمتر مصرف کنیم روزانه 80 میلیون لیتر آب ذخیره خواهد شد ابراز امیدواری کرد : مدیریت مصرف آب جزیی از فرهنگ مردم کشور شود وهر فرد جامعه به این باور برسد که می تواند در بحران کم آبی در کشور نقش به سزایی داشته باشد.
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 68
  • تایید شده صادق صادقی فر
  • در 1397/04/09
  • ساعت 12:8