برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 13 خرداد 1397
کد 6952

با حضور نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز :

مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) و شهدای15 خرداد در مسجد دانشگاه تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ؛ این مراسم با حضور دانشگاهیان تبریز برگزار شد
 به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، مراسم سالگرد ارتحال جانگداز بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (ره) و شهدای قیام خونین پانزده خرداد با سخنرانی نماینده محترم ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز حجه الاسلام و المسلمین دکتر آل هاشم روز یکشنبه مورخه 97/3/13 از ساعت 12 تا 13.30در مسجددانشگاه تبریز برگزار شد.
مسئولین ، اساتید ، کارکنان و دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز همگام با دانشگاهیان تبریز در این مراسم باشکوه حضور یافته و بار دیگر با آرمانهای امام و شهدا تجدید پیمان کردند.
  حجت‌الاسلام دکترسید محمد علی آل‌هاشم نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در این مراسم ، با بیان این‌که تمامی خصوصیات اخلاقی امام(ره) رنگ خدایی دارد، اظهار کرد: خدامحوری یکی از ویژگی‌های اخلاقی بارز امام(ره) بود. 
  وی با تاکید بر این‌که امام خمینی(ره) در روزگار ما مظهر و مصداق روشن خدامحوری است، ادامه داد: ایشان از غیر خدا روی گردانده و تمامی خواسته‌های نفسانی را کنار زدند و با خدا محوری و کردار خود جامعه را دگرگون کردند. 
  وی "حق پذیری" را یکی از ویژگی‌های بارز اخلاقی امام(ره) دانست و افزود: حضرت امام(ره) در یکی از فرمایشاتشان می‌گویند «اگر من یک پایم را کنار گذاشتم، کج گذاشتم، ملت موظف است که بگویند پایت را کج گذاشتی، خودت را حفظ کن.» این کلام نشان‌دهنده‌ی جایگاه بالای حق پذیری در وجود امام خمینی(ره) بوده و این ویژگی همواره مورد توجه تمامی افراد جامعه و حتی بیگانگان قرار داشت. 
  نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به سعه‌ی صدر و استقامت امام خمینی(ره)، خاطرنشان کرد: این ویژگی ها در زندگی امام(ره) برجستگی بسیاری داشت؛  در پیشامدهایی چون "۱۵ خرداد، تبعید، شهادت فرزندشان سید مصطفی خمینی، توطئه‌ها، حوادث سال ۶۰، هشت سال دفاع مقدس و..." استقامت و سعه‌ی صدر امام مثال زدنی بود و کم ترین اضطراب و دلهره‌ی از خودشان بروز ندادند. 
  وی با بیان این‌که اطمینان و آرامش در وجود امام خمینی(ره) تبلور داشت، خاطرنشان کرد: با مروری اجمالی بر سیره عملی امام(ره) می‌توان به حقیقت درونی این شخصیت بزرگ پی برد. 
  وی "اتکال عمیق به خداوند" را از دیگر ویژگی‌های بارز امام خمینی(ره) دانست و افزود: احتیاط در عمل نیز از دیگر ویژگی‌های اخلاقی امام(ره) بود. امام فردی محتاط بود و هیچ کاری را بدون رعایت جوانب امر انجام نمی‌داد . 
  حجت‌الاسلام آل‌هاشم خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد امام(ره) دقت، نظم و انضباط و همچنین وقت شناسی بود که ما باید این ویژگی حضرت امام(ره) را در زندگی و جامعه سرلوحه‌ی کار خود قرار دهیم. 
  وی خوش خلقی را یکی دیگر از ویژگی‌های اخلاقی امام(ره) دانست و گفت: سبقت در سلام دادن نیز از جمله خصیصه‌ی امام(ره) بوده و خوش‌رفتاری و لطافت کلام ایشان باعث می‌شد تا کودکان انس عجیبی با امام داشته باشند . 
  وی، ورزش کردن و همچنین زهد و ساده زیستی را از دیگر ویژگی‌های حضرت امام(ره) دانست و خاطرنشان کرد: ایشان پس از پیروزی انقلاب نیز سادگی خود را حفظ کرده و از تجملات دوری کردند. 
  نماینده ولی‌فقیه در استان افزود: رعایت بهداشت و توجه به آراستگی ظاهری و همچنین داشتن آرامش خاطر، شجاعت، ایمان به هدف و راهی که انتخاب کرده بودند از دیگر ویژگی‌های بارز اخلاقی امام(ره) بود. 
  وی با تاکید بر این‌که اگر امروز شاهد مشکلاتی در جامعه هستیم به خاطر دوری و فاصله گرفتن از اخلاق و رفتاری است که امام(ره) به جامعه تزریق کرده بود، افزود: آری ما فاصله گرفتیم از اخلاق و رفتاری که امام(ره) در جامعه حاکم کرده بود . 
  وی با اشاره به این‌که امام(ره) بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در حوزه نظام بین‌الملل نیز کارهای ارزشمندی را انجام داد، گفت: امام(ره) در دعوت مسلمانان به اتحاد، مبارزه با رژیم اشغالگر قدس قدم‌های بلندی برداشته و خیانت‌های رژیم صهیونیستی را تشخیص داده بودند . 
  حجت‌الاسلام آل‌هاشم با اشاره به نامگذاری آخرین جمعه رمضان به عنوان "روز قدس" توسط امام خمینی(ره)، یادآور شد: این راهپیمایی در کشورهای دیگر نیز رواج پیدا کرده است. امید است امسال نیز مسلمانان در کشورهای مختلف به ویژه در ایران اسلامی، با درک صحیح از موقعیت و همچنین برنامه‌ریزی‌های دشمن با حضور باشکوه در این راهپیمایی غیرت دینی و انقلابی خود را به نمایش بگذارند. 
  وی خاطرنشان کرد: امروز جهان اسلام توسط مقام معظم رهبری هدایت می‌شود و همه‌ی سیاستمداران دنیا پی به مدیریت و هوشمندی رهبری برده‌اند و روسای جمهوری که برای ملاقات با رهبری به کشور سفر می‌کنند، گفته‌هایشان بعد از دیدار بسیار شنیدنی است . 
  نماینده ولی‌فقیه در استان به رهبری‌های داهیانه‌ی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: کسانی که ادعای خط امامی بودن را دارند این ادعا زمانی روشن می‌شود که با خط و مشی رهبری همراه باشد و در خط امام(ره) بودن در اطاعت محض از فرامین رهبری خلاصه می‌شود . 
  وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری توجه بسیاری به مسلمانان جهان دارند و این موفقیت‌های بزرگ و بیداری اسلامی در کشورهای اسلامی در سایه ‌ی مدیریت هوشمندانه‌ی ایشان است . 
  
 
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 333
  • تایید شده
  • در 1397/03/13
  • ساعت 13:55