برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 19 ارديبهشت 1397
کد 6761

برای اولین بار در شمالغرب کشور

استخوان و مفصل فک دختر 8 ساله ای که در 4 سالگی در نتیجه حادثه رانندگی دچار آسیب دیدگی شده بودبا تلاش جراح متخصص فک و صورت و تیم جراحی مرکزآموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با موفقیت تعویض و پیوند شد.

پزشکان مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) برای اولین بار در شمالغرب کشور موفق به جایگزینی استخوان قفسه سینه به همراه غضروف آن به جای استخوان آسیب دیده و جوش خورده فک صورت دختر 8 ساله شدند.
استخوان و مفصل فک دختر 8 ساله ای که در 4 سالگی در نتیجه حادثه رانندگی دچار آسیب دیدگی شده بودبا تلاش جراح متخصص فک و صورت و تیم جراحی مرکزآموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با موفقیت تعویض و پیوند شد.
به گزارش روابط عمومی مرکزآموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز،پزشکان مرکز  آموزشی درمانی امام رضا(ع) برای اولین بار در شمالغرب کشور موفق به جایگزینی استخوان قفسه سینه به همراه غضروف آن به جای استخوان آسیب دیده و جوش خورده فک صورت دختر 8 ساله شدند.
رضا خورشیدی خیاوی استاد دانشگاه و متخصص جراحی فک و صورت در این باره گفت: شکسته شدن استخوان فک بیمار و به دنبال آن عدم درمان و جوش خوردن به همدیگر باعث قفل شدن فک بیمار شده و باعث اختلال در زندگی روزمره و صحبت کردن وی شده بود .
خورشیدی ادامه داد:پس از اعلام آمادگی و انجام اقدامات اولیه برای عمل جراحی به دلیل حاد بودن وضعیت بیمار برای بیهوشی ، حمزه حسین زاده متخصص بیهوشی مرکز آموزشی درمانی امام رضا (ع) تبریز با استفاده از تکنیک خاصی که بدون کمترین عوارض برای بیمار باشد اقدام به بیهوشی بیمار کرده و عمل با موفقیت انجام شد.
این استاد دانشگاه در خصوص مدت زمان عمل و نیز عوارض احتمالی این نوع عمل ابراز داشت: این عمل با استفاده از دنده پنجم قفسه سینه بیمار به همراه غضروف آن در یک پروسه 5 ساعته جایگزین استخوان فک بیمار شدا و اگر حین جراحی دقت لازم به عمل نیاید عوارضی مانند آسیب دیدن عصب صورت، خون ریزی شدید، بسته نشدن چشم را به دنبال داشت که خوشبختانه با رعایت تمام اصول مراقبتی با کمترین خطر این عمل جراحی با موفقیت انجام شد.
وی ادامه داد: پس از انجام موفقیت آمیز این عمل جراحی هم اکنون دهان بیمار 35 میلیمتر باز می شود و یک روز پس از انجام عمل نیز جلسات فیزیوتراپی برای وی تجویز و روند طبیعی زندگی برای وی آغاز می شود.
گغتنی است عمل جراحی تعویض فک صورت به این روش برای اولین بار در شمالغرب کشور توسط جراحان فک و صورت مرکزآموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز انجام پذیرفت.
  • نوشته شده
  • توسط خسرو آقاپور مرکز آموزشی و درمانی امام رضا
  • تعداد بازدید 378
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/02/19
  • ساعت 12:22