برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 18 ارديبهشت 1397
کد 6755

در مصاحبه مطبوعاتی عنوان شد :

سمینار روزه و سلامت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ،سمینار «روزه و سلامت» به همت مرکز توسعه پژوهش‌های بین رشته‎ای علوم سلامت و معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بیستم اردیبهشت ماه، از ساعت 8 الی 13 در تالار شهید شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار می‎شود.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ،سمینار «روزه و سلامت» به همت مرکز توسعه پژوهش‌های بین رشته‎ای علوم سلامت و معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، بیستم اردیبهشت ماه، از ساعت 8 الی 13 در تالار شهید شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار می‎شود.
حجت‎الاسلام یوسف خیری، رئیس برگزاری این سمینار در بین خبرنگاران در مصاحبه مطبوعاتی گفت : در دین مااحکام تابع مصالح و مفاسدی هستند اگر شرع ما چیزی را حرام کرده حتما یک مفسده ای دارد اگر به چیزی دستورداده حتما مصلحتی داشته است.
وی افزود : اگر شرع اسلام و دین اسلام به روزه داری دستور داده حتما مصالحی داشته که ممکن است به برخی از این مصالح دسترسی پیدا کنیم ولی ممکن است برخی هارا نتوانیم کشف کنیم.
خیری با اشاره به حدیث پیامبر اعظم (ص) صوموا تَصِحوا (روزه بگیرید تا تندرست باشید ) گفت : ما دراین همایش از اساتید مختلف گرایش های پزشکی استفاده خواهیم کرد تا در مورد تندرستی و تاثیرروزه درسلامت بدن بیشتر بدانیم .
وی هدف از برگزاری اولین سمینار روزه و سلامت را بررسی اثرات روزه‎داری بر بهبود بیماری‎هایی مانند مشکلات گوارشی، سلامت کلیه و بیماری‎های عفونی عنوان کرد و افزود: مخاطبان این همایش، اعضای هیئت علمی، دانشجویان، همکاران و اساتید دانشگاه علوم پزشکی تبریز هستند، این سمینار از سوی مرکز توسعه پژوهش‌های بین‎المللی بین رشته‎ای علوم سلامت و معارف اسلامی برگزار می‎شود و تحقیقات در مورد روزه و سلامت معنوی از وظایف این مرکز به شمار می‎آیند.
"حجت‎الاسلام نعمتی"، دبیر اجرایی اولین سمینار روزه و سلامت نیز در ادامه‎ اظهار کرد: مرکز توسعه پژوهش‎های بین رشته‎ای علوم سلامت و معارف اسلامی برای اولین بار در سال 95 تاسیس شد و در مجموع حدود 10 مرکز در کشور وجود دارد که مرکز ما تنها مرکز در شمال غرب است.
"دکتر محمدرضا رشیدی"، دبیر علمی اولین سمینار روزه و سلامت با بیان این که امروزه بحث روزه داری سلامتی مطرح است گفت : نباید اجازه دهیم برخی افراد مغرضانه و یا از روی ناآگاهی علیه روزه ‎داری اقدام کنند، یکی از اهداف برگزاری این سمینار تبیین جایگاه درست ابعاد پزشکی می باشد .
وی افزود: 12 سخنران کلیدی به این سمینار دعوت شده‎اند و در پایان نیز میزگرد پرسش و پاسخ خواهیم داشت، این سمینار برای اولین بار و در سطح استانی برگزار می‎شود و برنامه‎ریزی‎ها در راستای برگزاری آن در سطح شمالغرب و کلان منطقه دو آمایش کشوری است، این سمینار با هدف تبیین علمی احکام و آموزه‎های دینی روزه‎داری برگزار می‎شود.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 284
  • تایید شده
  • در 1397/02/18
  • ساعت 13:44