برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 9 ارديبهشت 1397
کد 6683

اولین عمل آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیپوفیز در تبریز

عمل جراحی آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیپوفیز ( تومور خوش خیم بزرگ غده هیپوفیز)  برای اولین بار در شمال غرب کشور توسط تیم جراحی مغز مرکز آموزشی درمانی امام رضا ( ع)  تبریز با موفقیت انجام شد.

فیروز صالح پور رئیس تیم جراحی مغز مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) گفت: این عمل با روش آندوسکوپیک برای اولین بار در شمال غرب کشور با همکاری خانم موسوی جراح و متخصص گوش و حلق بینی در تبریز بر روی بیماری که تومور خوش خیم هیپوفیز داشت با موفقیت انجام یافت.
عمل جراحی آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیپوفیز ( تومور خوش خیم بزرگ غده هیپوفیز)  برای اولین بار در شمال غرب کشور توسط تیم جراحی مغز مرکز آموزشی درمانی امام رضا ( ع)  تبریز با موفقیت انجام شد.
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) به نقل گزارش فارس از تبریز، فیروز صالح پور رئیس تیم جراحی مغز این مرکز گفت: این عمل با روش آندوسکوپیک برای اولین بار در شمال غرب کشور با همکاری خانم موسوی جراح و متخصص گوش و حلق بینی در تبریز بر روی بیماریکه  تومور خوش خیم هیپوفیز داشت با موفقیت انجام یافت.
صالح پور در توضیح  آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیفیز ادامه داد: در این روش آندوسکوپی از راه بینی و با شکستن تیغه داخلی بینی و بعد از آن شکستن استخوان کف سینوس به هیپوفیز می رسیم و با استفاده از روش آندوسکوپی تومور را از راه بینی و بدون عمل جراحی از غده هیپوفیز بیمار جدا و خارج میکنیم.
وی در خصوص مدت زمان این عمل جراحی افزود: پس از اقدامات اولیه که برای یک عمل لازم و ضروری می باشد در حدود 1 الی 2ساعت به طول می‌انجامد.
رئیس تیم جراحی مغز مرکز آموزش درمانی امام رضا (ع)  تبریز ابراز داشت: بیمار خانم 30 ساله ای  که با علائم سردرد و تاری دید و همچنین دو بینی و ضعف بینایی به این مرکز مراجعه کرده و پس از معاینات اولیه و تشخیص تومور مورد عمل آندوسکوپیک ماکروآدنوم هیپوفیز در این مرکز قرار گرفت.
صالح پور ابراز داشت: روش آندوسکوپیک را برای اولین بار با همکاری خانم موسوی جراح و متخصص گوش،حلق و بینی به همراه دستیاران جراحی مغز در تبریز انجام داده و امیدواریم بتوانیم در آینده نیز بیماران را با این روش با کمترین آسیب مورد عمل جراحی قرار دهیم.
  • نوشته شده
  • توسط خسرو آقاپور مرکز آموزشی و درمانی امام رضا
  • تعداد بازدید 7099
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/02/09
  • ساعت 9:14