برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 5 ارديبهشت 1397
کد 6674

در هفته سلامت 1397

بیانیه مشترک دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل آموزش و پرورش به مناسبت هفته سلامت 97

بیانیه مشترک دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل آموزش و پرورش به مناسبت هفته سلامت 97 در مراسم زنگ سلامت قرائت شد .
به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت استان در مراسم نمادین زنگ سلامت بیانیه مشترک دانشگاه علوم پزشکی و اداره کل آموزش و پرورش به مناسبت هفته سلامت 97 توسط نماینده دانش آموزان قرائت گردید
که به شرح ذیل می باشد
 بسمه تعالی
حمد و سپاس خداوند منان را که انسان را آفرید و سلامتی را به عنوان بالاترین نعمت به وی ارزانی فرمود. و سپاس تمامی حامیان سلامت را که می کوشند تا نور زندگی را در جان انسانها روشن نگاه دارند.
سلامت و امنیت دو نعمت بی نظیر پروردگارمتعال است که باید شکر گزار این نعمت بود. بهترین شکرگزاری هرنعمتی، مراقبت و محافظت از آن است. پاسداری از حریم سلامت و امنیت یک مسئولیت همگانی است؛ مسئولیتی که تک تک ما باید نسبت به آن پاسخگو باشیم. 
هفته سلامت بهترین فرصتی است که باردیگر به این مسائل مهم توجه نموده و وضعیت سلامت خود را مرور کرده و برای یک سال خود برنامه ریزی و تصمیم بگیریم، امسال سازمان جهانی بهداشت در هفتادمین سال تاسیس خود که مقارن با هفتادمین سال تاسیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز می باشد شعار  سلامت برای همه  را انتخاب و مورد تاکید قرارداده است.
پوشش همگانی سلامت  مردم به این معنی است که؛ همه افراد جامعه، خدمات مورد نیاز سلامت را بی هیچ فشار مالی دریافت کنند. دولت جمهوری اسلامی ایران با اجرای برنامه طرح تحول سلامت از سال 1392 گام بزرگی برای تحقق شعار "پوشش همگانی سلامت  برای همه در هر کجا " با توسعه مراکز سلامت و نیروی انسانی کارشناس بر داشته است.
 
ما نوجوانان از مسئولین محترم تقاضا داریم:
  1. امکان دسترسی به خدمات سلامت را به صورت یکسان برای همه به وجود آورند.
  2. خدمات سلامت را به اندازه کافی، با کیفیت مناسب در اختیار ما قرار دهند تا باعث ارتقای سلامت ما گردد.
  3. ما را در مقابل پرداخت هزینه های سلامت محافظت کنند تا افراد کم درآمد هم بتوانند خدمات مورد نیاز خود را دریافت کرده و دچار مشکلات مالی نشوند.
 ما دانش آموزان  برای تحقق این شعاردر جامعه، همه با هم پیمان می بندیم که:
  • برای اطلاع از وضعیت سلامت خود به همراه خانواده در اولین فرصت به مرکز سلامتمحله مراجعه نماییم.
  • از سلامتي و تندرستي خود و دوستانمان مخصوصاً در دوره نوجواني و جواني كه طلايي‌ترين دوران زندگي‌مان هستند مراقبت كنيم.
  • به جهت حفظ سلامتي رعايت تغذيه سالم، انجام ورزش و تحرك بدني كافي، عدم مصرف سيگار و دخانيات را سرلوحه زندگي خود قرار داده و در ترويج آنها در بين دوستان خود بكوشيم.
 در پايان يادآوري مي‌نماييم كه سلامت هرگز به عنوان هدیه به دست انسان نمی رسد مگر آنکه برای بدست آوردن آن کوشش کند و بتواند تغییرات مثبتی در رفتار خود ایجاد نماید.  تداوم عزت و سربلندي ايران عزيز در گرو داشتن نوجوانان سالم، با نشاط، مسئول و متعهد است. ما نوجوانان و جوانان ايران اسلامي با احساس تعهد و قبول مسئوليت‌هاي اجتماعي همچنان به عنوان يك عضو فعال جامعه مراقب عوامل خطرزاي سلامت خواهيم بود. شاد و خرم باشید
 
 
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1397/02/05
  • ساعت 9:32