برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 20 اسفند 1396
کد 6471

سلامت روانی مردم اندازه گیری شود/تبریز شهر خیران نمونه

رییس مجمع سلامت آذربایجان شرقی تاکید کرد: سلامت روانی مردم اندازه گیری شود؛ افسردگی و اختلالات روانی به صورت خشونت در رفتار و گفتار آشکار می‌شود و کسی که خود آرامش ندارد، نمی‌تواند به دیگران آرامش دهد.

مجید خدابخش در اولین مجمع سلامت و شورای اداری آذربایجان شرقی با بیان این مطلب اظهار کرد: دستورات خداوند در قرآن کریم برای آرامش بشر و تامین سلامت روانی مردم آمده است. گفتار، قلم و قدم کسی که سلامت معنوی نداشته باشد نیز شیطانی می‌شود.
استاندار آذربایجان شرقی افزود: به منظور آگاهی از سلامت روانی افراد، امروزه هوش هیجانی یا EQ و میزان صبر و تحمل افراد را می‌سنجند و حتی مدیران موفق نیز دارای بیشترین  هوش هیجانی هستند. 
خوردگی در روابط انسانی جبران ناپذیر است، از این رو بهتر است نواندیشی، خیرخواهی و بشردوستی را ترویج دهیم.
وی با اشاره به سهم ۲۵ درصدی وزارت بهداشت در تامین سلامت مردم بیان کرد: تغییر سبک زندگی، آپارتمان نشینی و صنعتی شدن، میزان تحرک مردم را پایین آورده است، از این رو باید روش‌های جدیدی را برای تامین سلامتی مردم تعریف کنیم و تنها متولی آن وزارت بهداشت نیست. حذف سبوس گندم و استفاده از مواد افزودنی، به ضرر سلامتی مردم است. بیش از نیمی از مردم بدون توجه به تاریخ انقضا مواد غذایی و محصولات مختلف را مصرف می‌کنند. حتی خودرو هم تاریخ انقضا دارد و توجه همه جانبه به این موارد و آگاهی بخشی راه را برای تامین سلامتی هموار می‌کند.

خدابخش در بخش دیگری از بیاناتش تبریز را شهر خیران خواند و گفت: به همت خیران نمونه در این شهر، بیمارستان ۲۵۰ تختوابی برای بیماران مبتلا به سرطان و بیمارستان یک هزار تخت خوابی ساخته می‌شود. در بازار کفش تبریز، کفاشی داریم که هر عید سال، چند صد جفت کفش به نیازمندان عیدی می‌دهد. 
وی در ادامه خاطرنشان کرد: از مسیری که شهدا و امام برای ما ترسیم کردند، خارج نشویم. تمامی دستگاه‌هایی که به طور مستقیم و غیر مستقیم در سلامت و رفاه مردم نقش دارند، با هم‌افزایی در این راستا اقدام کنند.
وی  در پایان متذکر شد: اگر در راستای تامین سلامت خودمان اقدام نکنیم، نمی‌توانیم برای سلامتی مردم کاری کنیم. مجمع سلامت برای ما بسیار ارزشمند است و آماده‌ایم تا در راستای راه‌اندازی کانون‌های سلامت محلات و شهرستان‌ها اقدام کنیم.
اولین مجمع سلامت و شورای اداری استان در تالار دانشکده داروسازی تبریز برگزار و در پایان از سند پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر رونمایی شد.

 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 259
  • تایید شده صادق صادقی فر
  • در 1396/12/20
  • ساعت 12:26