برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 19 اسفند 1396
کد 6465

مجمع استانی سلامت آذربایجان شرقی تشکیل شد

به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریزمجمع استانی سلامت آذربایجان شرقی با شعار « علم ، خلاقیت ، سیاستگزاری » تشکیل شد .
مجمع استانی سلامت با حضور استاندار و فرمانداران و ائمه محترم جمع رئوسای شبکه ها نماینگان مردم شریف استان در مجلس شورای اسلامی و نمایندگان خیرین سلامت و سمن ها ،اعضای محترم شورای شهر و مسئولین دانشگاه و با حضور مهمان ویژه وزارت بهداشت آقای دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت ،درمان و آموزش پزشکی در تبریز تشکیل شد .
دکتر صومی رئیسی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و دبیر مجمع سلامت استان در ابتدای همایش ضمن ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد 5 ساله دانشگاه در عرصه های مختلف آموزشی ،پژوهشی ،بهداشت و درمان و زیر ساختهای دانشگاه گفت :مشارکت فعال ارگانهای بین بخشی و مخصوصا مردم عزیز بسیار با اهمیت است و از حضور مردم بعنوان سلولهای جامعه یاد کرد .
در ادامه جلسه دکتر ایازی معاون اجتماعی وزیر بهداشت به تشریح بعد اجتماعی سلامت و نقش آن در حفظ و ارتقای کلی سلامت فردی و جمعی پرداخت.
ایشان ضمن اشاره به تجربه های موفق جهانی و کشوری در کاهش بار بیماریها و پیشگیری از بیماریها گفت که با فعالیت های سازمان یافته ساده اجتماعی چگونه میتوان از ابتلا به دیابت و یا کنترل از پیشرفت بیماری و رسیدن به مراحل قطع عضو جلو گیری کرد .
دکتر ایازی ورود سیاستگزاران استان و در راس آنها استاندار محترم بعنوان مدیر استان در ایجاد هماهنگی های اجرایی به مسئله سلامت آنرا یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت برنامه های سلامت در یک استان معرفی کرد .
در ادامه استاندار محترم آذربایجان شرقی در سخنان خود با اشاره به اهمیت بعد روانی و اجتماعی سلامت و تاکید بر آموزه های غنی و پر بار دین اسلام آمادگی سیستم مدیریتی استانی را در همکاری اجرایی برنامه های تامین کننده سلامت فردی و اجتماعی اعلام کرد .
ایشان ادامه داد : با توجه به تعریف سلامت ،دیگر هیچ دستگاهی نیست که نقشی در سلامت نداشته باشد و همه باید نقش موثر و سازنده خود را حفظ و در ارقای سلامت مردم به کار بگیرند .
در پایان این آئین دکتر طاهر اقدم معاون اجتماعی دانشگاه بیانه اولین مجمع سلامت استان را قرائت کرد و از اولین سند جامع پیشگیری از بیماریهای غیر .واگیر استان با حضور معاون اجتماعی وزیر و استاندار محترم و نماینده ائمه جماعت استان و رئیس دانشگاه رو نمایی شد و مدیران کل حاضر در جلسه با امضای سند تعهد خود را برای اجرای برنامه های این سند اعلام کردند .   
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 314
  • تایید شده صادق صادقی فر
  • در 1396/12/19
  • ساعت 17:33