برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 13 اسفند 1396
کد 6412

تشکیل مجمع سلامت استان آذربایجان شرقی

معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز : مجمع سلامت استان آذربایجان شرقی در نوزدهم اسفند ماه سال 1396 تشکیل می شود

دکتر طاهر اقدم ضمن اعلام تشکیل مجمع سلامت استان به ریاست استاندار محترم و دبیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت : امروزه  توسعه سلامت محور مورد پذیرش جهانی واقع شده است . این در حالی است که اکثریت عوامل تعیین کننده سلامت، خارج از حیطه نظام های سلامت واقع هستند. 
ایشان افزود : پیشرفت های علمی در موضوع سلامت، شواهد علمی معتبری در زمینه نقش سازمان ها و نهادهای خصوصی و دولتی خارج از حوزه سلامت در هر دو جنبه تهدید سلامت و نیز محافظت و ارتقای سلامت جامعه و محیط زندگی فراهم نموده است. لذا تامین سلامت جامعه و محیط زیست که از اهداف مورد اهتمام و اعلام شده دولت تدبیر و امید است، بدون جلب مشارکت سایر بخش های توسعه در مسئولیت پذیری و پاسخگویی و نیز اقدام برای  پیشگیری از تهدید های سلامتی  و نیز ارتقای سلامت در همه ابعاد جسمی، روانی اجتماعی، معنوی، زیست محیطی ممکن نیست.

دکتر طاهر اقدم با بیان اینکه پیرو تشکیل مجمع ملی سلامت کشور به ریاست شخص رئیس جمهور و دبیری وزیر بهداشت در سال گذشته ،همچنین وفق دستور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران و تاکید وزارت بهداشت مبنی بر برگزاری مجامع استانی و شهرستانی سلامت ، معاونت اجتماعی دانشگاه با استقبال خوب استانداری  اقدام به تشکیل مجمع سلامت استان  کرده است .
ایشان افزود: هدف این مجمع جلب مشارکت بین بخشی و تشویق نهادهای اجتماعی و اقتصادی برای حضور موثرتر در حوزه ارتقای سلامت جامعه است .
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 262
  • تایید شده صادق صادقی فر
  • در 1396/12/13
  • ساعت 13:51