برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 10 اسفند 1396
کد 6401

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه تبریز در نشست مهدوی دانشجویان دانشگاه:

رونق بخشیدن به اقتصاد کشور، تولید ملی و اشتغال تنها راه نجات اقتصاد کشور است

نشست مهدوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار شهید شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار و در پایان این مراسم از فعالان کانون مهدویت دانشگاه علوم پزشکی تبریز تجلیل شد.


 حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید محمد علی آل هاشم در اولین نشست مهدویت دانشگاه علوم پزشکی تبریز که باحضور رئیس و مسئولین دانشگاه در تالار شهید شایانمهر برگزار شد ، اظهار کرد: بعثت، عاشورا و مهدویت سه حادثه‌ای هستند که حیات ما به آن وابسته است و باید بیشتر مورد بررسی قرار بگیرند.
وی در ادامه با اشاره به مصادیق اقتصاد مقاومتی گفت: به منظور تحقق اقتصاد مقاومتی، رونق بخشیدن به فرهنگ مصرف داخلی باید مورد توجه قرار گیرد. برخی از تولیدکنندگان داخلی آنچه که خودشان تولید کرده‌اند را هم استفاده نمی‌کنند.
وی افزود: رونق بخشیدن به اقتصاد کشور، تولید ملی و اشتغال تنها راه نجات اقتصاد کشور است. اگر به موقع به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب گوش می‌دادیم با مشکلات کنونی مواجه نمی‌شدیم. اسراف در سفره‌ی مردم خلاصه نمی‌شود و در ادارات دولتی، نهادها و سازمان‌ها نیز باید از اسراف جلوگیری شود.
دکترآل هاشم با تاکید بر نقش بانک‌ها در رونق بخشی به اقتصاد کشور افزود: بانک‌ها برای رونق بخشیدن به اقتصاد، تسهیلات لازم با کارمزد کم را در اختیار سرمایه گذاران قرار دهند.
نماینده ولی فقیه در استان تصریح کرد: جلوگیری از دولتی شدن اقتصاد از دیگر مصادیق اقتصاد مقاومتی است. اقتصاد باید در اختیار مردم باشد و از وابستگی اقتصاد کشور به نفت خودداری شود. یکی از خیانت‌های صد سال گذشته‌ی رژیم شاهنشاهی وابسته کردن اقتصاد کشور به نفت بود که امروز شاهد استفاده از روش‌های جایگزین همچون بهره‌گیری از معادن کشور هستیم و این امر در تنظیم بودجه‌ی کشور نیز مورد توجه قرار می‌گیرد.
وی در ادامه با اشاره به شبیخون فرهنگی دشمنان نظام گفت: مسایل فرهنگی یکی از اساسی ترین موضوع کشور ما به شمار می‌آید؛ چرا که اگر دشمنان نتوانستند از بعد نظامی با ایران مقابله کنند، مقابله‌ی فرهنگی با نظام جمهوری اسلامی را به عنوان بهترین شیوه برای نابودی نظام انتخاب کردند. رهبر معظم انقلاب نیز بارها کلمات "تهاجم فرهنگی"، "شبیخون فرهنگی"، "عملیات روانی"، "ناتوی فرهنگی"، "جنگ نرم" و "نفوذ" را به کار برده و نسبت به آگاهی از توطئه‌های فرهنگی دشمنان هشدار داده‌اند.
وی ادامه داد: جنگ نرم، آرام و بی‌ سر و صدا روی می‌دهد؛ به طوری که طبق آمار، اعتیاد در کشور غوغا می‌کند و رشد اعتیاد زنان بیش از آقایان بوده که این آسیب‌ها از مصادیق جنگ نرم به شمار می‌آیند. ترویج فرهنگ فساد و بی بندوباری در جامعه، ناامید کردن جوانان کشور به آینده‌ی خودشان و تضعیف مسئولان نظام از دیگر مصادیق شبیخون فرهنگی از سوی دشننان نطام به شمار می‌آیند که باید نسبت به آن‌ها هوشیار باشیم.
امام جمعه تبریز در ادامه با اشاره به سخنرانی اخیر رهبر معظم انقلاب در سالروز قیام ۲۹ بهمن مردم تبریز تصریح کرد: انقلاب اسلامی و کارکرد اصلی آن، آسیب شناسی انقلاب، الویت‌ها و الزامات انقلاب در مقطع کنونی و آینده‌ی انقلاب از سرفصل‌های مهم سخنان سکان‌دار انقلاب اسلامی ایران در این دیدار بود. همه‌ی تحولات اجتماعی با وجود موانع داخلی و خارجی با مشکلاتی مواجه می‌شوند که باید نسبت به کاسته شدن از سرعت نیل به آرمان‌ها، توقف و عقب گرد به شرایط پیش از انقلاب آگاه بود.
وی خاطرنشان کرد: بهره‌گیری از فرصت‌ها در صدد علاج آسیب‌ها، هیچ انقلابی بدون مبارزه‌ی مستمر با آفات و آسیب‌ها نمی‌تواند از جایگاه مقتدری برخوردار باشد. با توجه به سرمایه گذاری دشمن بر روی نسل جوان، پیام رهبر در دیدار با مردم آذربایجان باید به دست نسل جوان برسد؛ چرا که انتظار بیشتری از آنان می‌رود و موفقیت‌های هسته‌ای، المپیادی و دانشگاهی همگی دستاورد جوانان بوده است.
نشست مهدوی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در تالار شهید شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار و در پایان این مراسم از فعالان کانون مهدویت دانشگاه علوم پزشکی تبریز تجلیل شد.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 165
  • تایید شده
  • در 1396/12/10
  • ساعت 18:45