برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : چهارشنبه 2 اسفند 1396
کد 6353

برگزاری جلسه صمیمی با اعضای هیئت علمی

نشست هم‌اندیشی اعضای هیات علمی و رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز بر گزار شد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز این نشست صمیمی در آمفی تئاتر ساختمان جدید دانشکده داروسازی برگزار گردید .
 دکتر محمد حسین صومی در جلسه پرسش و پاسخ اعضای هیات علمی  دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر برگزاری جلسات و حل مشکلات آموزشی توسط  معاونت های آموزشی و تحقیقات گفت: بازدید از گروه‌ها و بخش‌های مرتبط در معاونت درمان انجام می‌شود، امیدواریم این اقدام در  آموزش هم جا بیفتد. معاون آموزشی حداقل باید سالی یک بار به گروه‌های آموزشی سر زده و انتقادات و پیشنهادات را جویا شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به زمان پرداخت تمام وقتی‌های دانشگاه علوم پزشکی تبریز عنوان کرد: دانشگاه ما تعداد فول تایمی بالایی دارد و در طول دو سال اخیر خیلی تلاش کرد‌ه‌ایم تا تمام وقتی‌ها را به موقع پرداخت کنیم.
دکترصومی در ادامه در پاسخ به سوال یکی از حاضران در جلسه مبنی بر خارج کردن برخی دپارتمان‌ها از حالت دپارتمانی آن و جذب تعدادی از اساتید در دانشکده‌های مختلف گفت: در مقطعی از زمان چند رشته را دپارتمانی کردند و زمانی که ما دانشگاه را تحویل گرفتیم، چیزی به نام دپارتمان آناتومی وجود نداشت. اکنون در دانشکده‌ی پزشکی و پیراپزشکی مشکل داریم و دانشکده پیراپزشکی می‌تواند دپارتمانی شود. وجود گروه‌های مختلف چندان افتخارآمیز نیست؛ بلکه وجود گروه‌های توانمند است که موجب فخر خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر نقش اعضای هیات علمی در ارتقاء یک دانشگاه گفت: اعضای هیلت علمی تا معتقد نباشند و وقت صرف نکنند، دانشجو یاد نمی‌گیرد، ما قبول نداریم دانشجویان علاقه ندارند. اگر در دانشگاه استاندارد سازی انجام دهیم و مسیر آموزش و پژوهش کاملا ترسیم شود، بخش زیادی از مشکلات آموزشی و پژوهشی برطرف می‌شود. هیچ کس به اندازه‌ی هیئت رئیسه و اعضای هیات علمی در افت یک دانشگاه موثر نیستند.
وی در ادامه با اشاره به توسعه ارتباطات بین‌المللی دانشگاه علوم پزشکی تبریز با سایر دانشگاه‌ها گفت: از هر ارتباط بین‌المللی حمایت می‌کنیم، اما حاضر نیستم یک ریال از پول مردم برای کار خلاف هزینه شود؛ ارتباط بین‌الملل باید نتیجه داشته باشد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به نبود حیوان خانه مناسب اظهار کرد: حیوان خانه‌ای که قبلا بود، تخریب شده و جایگزین آن در طبقه بالای دانشکده جدید داروسازی احداث شد. ایجاد حیوان خانه بزرگ در پژوهشگاه دانشکده یکی از اهداف ما است، قبول داریم زمان ما حیوان خانه توسعه نیافته، اما تحلیل هم نرفته  است.
وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر به ساخت و ساز پرداختن ریاست دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ایجاد زیرساخت‌ وظیفه‌ی رییس دانشگاه است که تحقق آن نیز با احداث ساختمان و فراهم کردن تجهیزات نیروی انسانی محقق می‌شود. وظیفه‌ی ما مستقل کردن دانشگاه بود که در چارچوب قانونی در حال انجام آن هستیم.
وی در ادامه راه‌اندازی سیستم حضور و غیاب اعضای هیئت علمی در بیمارستان‌ها را ضروری خواند و گفت: مدیران گروه در برخی موارد، حضور و غیاب را جدی نمی گیرند .
دکترصومی در بخش دیگری از سخنانش در واکنش به ادعای برخی مبنی بر صرف درآمد حاصل از پردیس منطقه آزاد ارس در حوزه‌ی غیر آموزشی بیان کرد: با تکیه بر مستندات موجود به صراحت می‌گوییم درآمد حاصل از این پردیس در حوزه‌ی غیرآموزشی صرف نشده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پایان بر ضرورت همکاری و هماهنگی اعضا ی هیئت علمی به منظور ارتقاء دانشگاه تاکید کرد.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 943
  • تایید شده
  • در 1396/12/02
  • ساعت 19:50