برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 28 بهمن 1396
کد 6335

حضور دکتر صومی در برنامه تلویزیونی سحرلر شبکه استانی

حضور دکتر صومی در برنامه تلویزیونی سحرلر شبکه استانی
 حضور دکتر صومی در برنامه تلویزیونی سحرلر شبکه استانی
دکتر صومی با حضور در برنامه تلویزیونی سحرلر به بیان عملکرد دانشگاه پرداخت.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر صومی ضمن یاد خاطره  تمام کسانیکه در آفرینش قیام 29 بهمن مردم تبریز دخیل بوده وهمچنین کسانیکه راه آنان را ادامه دادند به بیان عملکرد حوزه های مختلف دانشگاه پرداخت.
صومی گفت : دانشگاه علوم پزشکی تبریز بیش از نه هزار دانشجو دارد که تقریبا هفتاد درصد آنان در تشکل ها و کانونهای دانشجویی فعال هستند ، ما تقریبا در چهار سال اخیر هرسال رتبه اول را در حوزه معاونت دانشجویی کسب کرده ایم. دکتر صومی در بیان عملکرد حوزه آموزشی دانشگاه گفت : در حوزه آموزشی 11 دانشکده داریم، در آخرین ارزیابی که بالاترین مقام را در مجموع آیتم های حوزه معاونت آموزشی کسب کردیم مربوط به سال 94 است که چهارم شدیم.
صومی افزود: در حوزه پژوهش ، تولید مقاله و...نیز دانشگاه علوم پزشکی تبریز برای اولین بار، امسال رتبه سوم را کسب کرد که نشان دهنده این است که دانشگاه در حوزه پژوهش هم حرفی برای گفتن دارد.
 دکتر صومی با اشاره به وجود 6 پژوهشکده ، 30 مرکز تحقیقات، 1 پژوهشگاه که اخیرا در حوزه سلولهای بنیادی نیز وارد شده است افزود: در نهایت درمجموعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز حرکتهای خوبی انجام شده و در دوسال گذشته ازبیشترین میزان رشد حوزه فن آوری برخوردار شده ایم. دکتر صومی گفت: در نهایت انتظار داریم دانشگاه علوم پزشکی تبریز به عنوان دانشگاه مادر که به حوزه های بین المللی نیز وارد شده است و جزو دانشگاههای برتر کشوراست بتواند در آموزش افراد مخصوصا آنان که از خارج وارد میشوند نقش موثر ایفا کند .
دکتر صومی در ادامه با اشاره به موفقیتهای علمی در خصوص درمان نیز گفت الان تقریبا از هر 1000 زایمان ، مرگ و میر زیر 7 نفر است که آمار بسیار خوب و نادر در سطح جهان است. دکتر صومی در خصوص ادعای افزایش سرطان در سطح کشور نیز گفت : این توانمندی سیستم سلامت کشور در کشف و ثبت آمار سرطان است که افزایش ابتلا به سرطان را نشان میدهد البته ابتلا به این بیماری در سراسر جهان در حال افزایش است ولی با این حال شیوع بیماری سرطان در ایالات متحده آمریکا طبق آمار اعلامی تقریبا سه برابر ایران است.
وی ادامه داد در حوزه دارو تقریبا مشکل خاصی وجود ندارد و در امر نظارت بر تولید و توزیع مواد غذایی نیز کنترل را در دست داریم و اجازه سوء استفاده و بازی با جان مردم را هیچگاه به متخلفین نخواهیم داد و مردم از این بابت خیالشان راحت باشد.
دکتر صومی در انتهای سخنان خود گفت : مردم باید با روشهای علمی که دانشگاه در سطح جامعه پیشنهاد می کند از ابتلا به انواع بیماریها پیشگیری کنند، مشکلات و نواقص سیستم را به ما گوشزد نمایند و انتظارات خود را نیز در حد توان و امکانات ، از خادمان خود بخواهند.
 
 
  • نوشته شده
  • توسط بهزاد محمدعلیزاده
  • تعداد بازدید 482
  • تایید شده
  • در 1396/11/28
  • ساعت 14:43