برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 5 دي 1396
کد 5925

رئیس دانشگاه در جلسه پرسش و پاسخ با دانشجویان :

هیچ کس حق توهین به دانشجو و اعضای هیئت علمی را ندارد

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز جلسه پرسش وپاسخ صمیمی رئیس دانشگاه با دانشجویان در تالار شهید شایانمهر دانشکده پزشکی برگزار شد


دکتر محمد حسین صومی در جلسه‌ پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز در پاسخ به مشکلات دانشجویان دانشکده‌ توانبخشی اظهار کرد: به منظور برطرف کردن این مشکلات جلسات متعددی برگزار شده است که انتقال دانشکده توانبخشی به ساختمان دانشکده‌ داروسازی از جمله نتایج آن است. حل مشکلات دانشجویان و اساتید دانشکده‌ توانبخشی، پس از انتقال کامل دانشکده داروسازی به ساختمان جدید در اولویت قرار خواهد گرفت.
وی افزود: ساختمان سابق دانشکده‌ توانبخشی واقع در ولیعصر از وضعیت فیزیکی مناسبی برخوردار نبود؛ از این رو تصمیم بر انتقال آن به دانشکده‌ داروسازی در اسرع وقت گرفته شد و این دانشکده از این پس حضور فعالتری در امور آموزشی و پژوهشی خواهد داشت.
وی در ادامه در پاسخ به سوالات دانشجویان پزشکی ارس مبنی بر شهریه‌هاى دانشجویان این دانشگاه عنوان کرد: اصلاح و تصویب نرخ  شهریه‌ دانشگاه‌های خودگردان باید مورد تایید هیات امنای مرکزی باشد. با وجود فشارهای زیادی که دانشگاه متحمل شد، اکثر دانشجویان علوم پزشکی ارس پس از طی چند ماه به دانشگاه علوم پزشکی تبریز منتقل می‌شوند. همچنین فضاهای دسترسی و کیفیت آموزش در ارس هم بیشتر  شده است.
وی در پاسخ به سوال دیگری در خصوص آمار نابسامانی‌های اجتماعی گفت: آمار تمامی نابسامانی‌ها از جمله اعتیاد و مسائل اخلاقی به طور کامل در دسترس است. باید مشکلات دانشجویان را حل کنیم و گروه‌های روانپزشکی نیز وارد این عرصه شوند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این که برخی ما را مواخذه می‌کنند که چرا خوابگاه می‌سازید، گفت: پیگیر هستیم تا در برنامه‌ بودجه‌ای اعتباری برای توسعه‌ خوابگاه‌ها اختصاص یابد.
صومی در پایان خاطرنشان کرد: ادعا نمی کنیم که دانشگاه بی نقص بوده است، ولی امیدواریم با همکاری و همراهی مسئولان دانشگاهی و دانشجویان شاهد حل مشکلات و توسعه‌ روزافزون دانشگاه باشیم. 
"دکترابوالقاسم جویبان"، معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در جلسه‌ پرسش و پاسخ دانشجویی در واکنش به کاهش کیفیت فعالیت‌های فناورانه و بی‌نتیجه بودن آن گفت: به عنوان کسی که بیش از ۲۰ سال فعالیت تحقیقاتی داشته، به صراحت می‌گویم دانشگاه در عرصه پژوهشی بسیار رشد کرده است‌ ولی قبول داریم تحقیقات دانشجویی باید فعالتر از این باشد.
گفتنی است جلسه‌ پرسش و پاسخ دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز به همت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه در تالار شهید شایانمهر دانشکده‌ پزشکی تبریز و با طرح سوالات کتبی و شفاهی از سوی دانشجویان برگزار شد. 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 896
  • تایید شده
  • در 1396/10/05
  • ساعت 21:53