برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 23 خرداد 1394
کد 586

رییس انجمن ریه ایران عنوان کرد: آسم شایع ترین بیماری ریوی در کشور

رییس انجمن ریه ایران عنوان کرد: هیپرتانسیون ریه بیماری کمتر شناخته شده/آسم شایع ترین بیماری ریوی در کشور

رییس انجمن ریه ایران گفت: هیپرتانسیون ریه می تواند عامل بسیاری از بیماری های دیگر باشد و این بیماری باید به درستی در کشور به متخصصان و مردم شناسانده شود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه به نقل از ایسنا منطقه آذربایجان شرقی، دکتر خلیل انصارین در حاشیه نخستین سمینار بین المللی هیپرتانسیون ریه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هیپر تانسیون ریه با گذر زمان می تواند عامل مهمی در ایجاد بیماری های قلبی از جمله نارسایی قلبی شود.

وی ادامه داد: بیماری های قلبی نیز در برخی از موارد می تواند عامل تاثیرگذاری در به وجود آمدن هیپرتانسیون ریه، باشد. رییس انجمن ریه ایران با تاکید بر ضرورت تشخیص و درمان به موقع این بیماری افزود: توسعه دانش و علم پزشکان متخصص ریه در این حوزه باید مود توجه ویژه قرار گیرد. انصارین، اتباطات بین المللی را لازمه توسعه این علم دانست و گفت: ارتباط دانشمندان داخل و خارج از کشور می تواند در توسعه دانش در این حوزه تاثیر گذار باشد. وی گفت: هیپر تانسیون ریه به دو بخش هیپر تانسیون نوع اول و نوع دوم تقسیم می شود که احتمال می دهیم در کشور مابه طور متوسط حدود سه هزار نفر مبتلا به هیپرتانسیون ریه نوع اول باشند. وی ادامه داد: تعداد بیماران مبتلا به هیپرتانسیون نوع دوم نیازمند بررسی دقیق تر است چرا که این نوع بیماری از دیگر بیماری ها نیز متاثر است و بر آنها تاثیر نیز می گذارد.

رییس انجمن ریه ایران، شایع ترین نوع بیماری ریه را در کشور بیماری آسم عنوان کرد و افزود: آسم از جمله شایع ترین بیماری های ریه است و باید در جهت شناساندن و پیشگیری از از بیماری مردم اطلاعات کافی را کسب کنند. انصارین، گفت: عدم استفاده از سیگار، دوری از هر نوع ماده دخانی، عدم مصرف دارو بدون تجویز پزشک و دور بودن از محیط های آلوده از عوامل موثر در پیشگیری از هیپرتانسیون ریه است. نخستین سمینار بین المللی هیپرتانسیون ریه، بزرگسالان و اطفال به همت مرکز تحقیقات سل و بیماری های ریوی دانشگاه علوم پزشکی تبریز و با همکاری انجمن ریه کشور 21 و 22 به مدت دو روز در هتل پارس تبریز در حال برگزاری است.

  • نوشته شده
  • توسط پروین جوادی
  • تعداد بازدید 4632
  • تایید شده
  • در 1394/03/23
  • ساعت 8:59