برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : دوشنبه 27 آذر 1396
کد 5858

آغاز ماژول دوم از دوره دوم آموزشی مدیران بیمارستانهای منطقه شمال غرب کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سرعین

دوره آموزشی بهبود کیفیت و ایمنی بیمار در منطقه دو آمایشی آغاز بکار نمود.
دکتر دشمنگیر، عضو هیئت علمی دانشگاه و نماینده علمی وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اعلام این خبر گفت: دومین دوره آموزشی توانمندسازی مدیران بیمارستان های آموزشی منطقه دو آمایشی با حضور مدیران بیمارستانهای وابسته به دانشگاه های علوم پزشکی تبریز، اردبیل، ارومیه و دانشکده پزشکی مراغه در حیطه بهبود کیفیت و ایمنی بیمار از امروز 27 آذر ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سرعین آغاز و تا روز پنج شنبه ادامه خواهد داشت.
دکتر دشمنگیر در ادامه ضمن اشاره به برگزاری موفق دوره های قبلی افزود: در این دوره نیز -همانند دوره های قبل- اساتید برجسته کشوری برای آموزش در جمع  ما حضور یافته اند. محتوای این دوره به گونه ای طراحی و تدوین شده است که بتواند پاسخگوی نیازهای سیستم بهداشت و درمان ما و به ویژه بیمارستانها در خصوص ارتقای کیفیت و ایمنی بیماران و کاهش خطاهای پزشکی و اتفاقات ناخواسته باشد.
در این دوره آموزشی در خصوص سیستم ها، ابزارها و مدل های کیفیت، ابعاد کیفیت و شکاف مدیریت، برنامه‌ریزی راهبردی برای حصول به کیفیت، انواع ابزارها و رویکردهای مدیریت کیفیت، سیستم اعتباربخشی و ایمنی بیمار و مدیریت خطر با رویکرد آینده نگر بحث و اطلاعات لازم با مخاطبان به اشتراک گذاشته خواهد شد. همچنین در خصوص مدیریت خطر و کنترل و پیش گیری از عفونت نیز مدرسان دوره، آموزش های لازم را ارایه خواهند داد. دکتر دشمنگیر گفت در هر دوره مدیران محترم بیمارستانهای آموزش گیرنده، در بیمارستان خود مداخله یا مداخلات مرتبط را اعمال و پیامد آن مداخله مورد سنجش و ارزیابی قرار خواهد گرفت.
خانم عباسی نماینده اجرایی دوره گفت: تمام تلاش خود را برای برگزاری موفق این دوره ها می کنیم  اطلاعات بسیار مفید و کاربردی در هر دوره میان مدرسان و مخاطبان رد و بدل می شود و امیدواریم که بتوانیم تا پایان دوره ها شاهد این استقبال و به تبع آن اثربخشی بیشتر دوره ها باشیم. دوره دوم آموزشی در ماژول های تعیین شده تا اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت و هر ماه یک دوره آموزشی خواهیم داشت و در پایان دوره آزمون جامع  از شرکت کنندگان به عمل خواهد آمد
 


  • نوشته شده
  • توسط بهارک عباسی
  • تعداد بازدید 401
  • تایید شده علی همراهی
  • در 1396/09/27
  • ساعت 12:29