برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 18 آذر 1396
کد 5777

به مناسبت روز دانشجو :

مشارکت 60 نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان علوم پزشکی تبریز در مراسم "اهدا‌ی خون"

دبیر کانون هلال‌احمر دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: 60 نفر از اساتید، کارکنان و دانشجویان علوم پزشکی تبریز در مراسم "اهدا‌ی خون سالم، اهدای زندگی" مشارکت کردند.به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، محمد خانشی با اشاره به اینکه "مراسم اهدای خون، اهدای زندگی" توسط کانون هلال‌احمر دانشگاه علوم پزشکی تبریز به مناسبت روز دانشجو برگزار شده بود، اظهار کرد: این مراسم ارزشمند از ساعت ۹ تا ۱۳ روز شنبه ۱۸ آذرماه برگزار شد.
وی با بیان اینکه مراسم "اهدای خون سالم، اهدای زندگی" سومین سال برگزاری خود را تجربه می‌کند، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه دانشجویان این دانشگاه در بیمارستان‌ها درگیر این امر بوده و از اهمیت بسزای "اهدای خون" باخبرند، از این‌رو این مراسم را ترتیب داده و در تلاشیم که امر حسنه‌ی اهدای خون را در محیط دانشگاه نهادینه کنیم.
وی با اشاره به آثار ارزشمند اهدای خون سالم، ادامه داد: امروز دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز به تبع دانشجویانی که زمانی خون خود را در راه صیانت از امنیت کشور دادند، خون خود را به همنوعان خود اهدا می‌کنند.
خانشی با اشاره به اهمیت "اهدای خون سالم" یادآور شد: در سال اول برگزاری این مراسم،  ۲۰ الی ۳۰ نفر، در سال دوم ۴۰ الی ۵۰ نفر و در سالجاری نیز حدود ۶۰ نفر در این امر خیر مشارکت داشتند؛ خوشبختانه هر سال مشارکت دانشجویان، اساتید و کارمندان در امر ارزشمند "اهدای خون" با رشد مواجه بوده است.
به گفته‌ی وی، در این مراسم ارزشمند، علاوه بر دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، اساتید و کارمندان این دانشگاه نیز مشارکت داشتند.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 315
  • تایید شده
  • در 1396/09/18
  • ساعت 14:15