برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 18 آذر 1396
کد 5776

پیکر پدر طب کودکان تبریز تشییع شد

پیکر مرحوم دكتر رضا برادران، استاد بيماری‌هاى كودكان دانشگاه در دانشکده پزشکی تبریز تشییع شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، طی آیینی، پیکر مرحوم دکتررضا برادران با حضور اساتید ، دانشجویان و مسئولین دانشگاه در دانشکده ی پزشکی تشییع و جهت خاکسپاری به وادی رحمت تبریز منتقل شد.

 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این آیین، ضمن عرض تسلیت به خانواده و بازماندگان دکتر برادران، با بیان اینکه دکتر برادران شمع همیشگی محفل ما و عضو ثابت ردیف اول ما در تمامی جلسات دانشگاه علوم پزشکی بود، اظهار کرد: به خاطر دارم، آخرین جلسه که در این محل حضور داشتند با دستان لرزان بالای سن حضور یافته و جوایز را به برگزیدگان اهدا کردند.
  دکترمحمد حسین صومی با تاکید بر اینکه امیدوارم همه ما راه  دکتر رضا برادران را ادامه دهیم، افزود: انسان‌های پیروز اگر چه در بین ما نیستند ولی روحشان همواره جاری است و دکتر رضا برادران زنده ی همیشه جاوید دانشگاه ما خواهد بود.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در این مراسم،  ضمن عرض تسلیت به خانواده ی بزرگ دانشگاه ، با بیان اینکه زمانی که عالمی از دنیا می‌رود شکافی در جامعه اسلامی به وجود آمده و این شکاف با هیچ چیز دیگری پر نمی‌شود، اظهار کرد: ارزش و بهای انسان عالم قابل مقایسه با دیگر افراد نیست، چرا که حتی امامان معصوم (ع) زمانی که عالمی فوت می‌کرد، سخت غمگین می‌شدند.
 حجت الاسلام یوسف خیری با اشاره به حدیثی از پیامبر بزرگ اسلام(ص)، افزود: بر اساس احادیث،  زمانی که انسانی از دنیا می‌رود بعد از وارد شدن به عرصه ی محشر از او چهار سوال پرسیده می‌شود، سوال اول در خصوص این است که، ای انسان عمر خود را در کجا گذرانده ای؟ بی شک دکتر برادران پاسخ می‌دهند عمر خود را در دانشگاه و در راه خدمت به مردم گذرانده‌ام.
 وی با بیان اینکه یکی از مصادیق مهم عبادت خدمت به مردم است، گفت: سوال دوم مبنی بر این است که عمر خود را با چه چیزی کهنه کرده ای؟ خوش به حال اساتیدی مانند دکتر برادران که در این خصوص جوابی به این سوال خواهند داشت.
 وی با اشاره به اینکه علم تنها خواندن نیست و باید در این دنیا به علم خود عمل کنیم، افزود: سوال سوم مبنی بر این است که از علم خود در عمل استفاده کرده ای؟ همه ی ما باید بدانیم که علم نوری است که اگر خدا بخواهد در قلب انسان قرار می‌دهد.
 مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با بیان اینکه در محشر از انسان در خصوص چگونگی کسب روزی در این دنیا سوال می‌شود، اظهار کرد: انسان باید همواره سعی در کسب روزی حلال در این دنیا بکوشد و دکتر برادران جزو افرادی بوده که مال و دارایی خود را و هر چه در توان داشته، انفاق کرده است.
 وی دانش‌آموخته‌ی دانشگاه فرانسه و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود که بیش از نیمی از عمر گرانقدرش را برای ارتقاء علوم پزشکی کودکان صرف کرد.
  دکتر بیلان مدیر گروه کودکان دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز در این مراسم با ابراز تاسف از فوت استاد برادران و تسلیت به بازماندگان ایشان، اظهار کرد: دکتر برادران فردی امانت دار بوده و همواره فرزندان و بیماران مردم را امانت خدا می دانست.
وی با بیان اینکه بنده حدود 30 سال مانند فرزند با عشق و علاقه ی زیادی در کنار این مرد بزرگوار بوده ام، افزود: شهادت می دهیم که ما جز نیکی از این انسان چیزی ندیدیم، مردی که بزرگ منش و دارای مروت، ادب و درستکاری و راستگویی بوده است و حدود 86 سال سرپا ایستاده و در راه خدمت به مردم تلاش کرد.
بر اساس این گزارش؛ دکتر رضا برادران، پزشک بیماری‌های کودکان تبریز و نامی آشنا برای چندین نسل از مردمان آذربایجان شرقی و شمالغرب کشور بود.
وی دانش‌آموخته‌ی دانشگاه فرانسه و استاد تمام دانشگاه علوم پزشکی تبریز بود که بیش از نیمی از عمر گرانقدرش را برای ارتقاء علوم پزشکی کودکان صرف کرد.
  مراسم تجلیل از وی به عنوان چهره‌ی ماندگار و پدر بیماری‌های کودکان سال ۹۴ در هتل پارس تبریز برگزار شد.
  وی از دوم آذرماه به دلیل مشکلات ریوی و تنفسی در بیمارستان ولیعصر (عج) تبریز بستری بو و صبح  پنجشنبه، شانزدهم آذر درگذشت.

 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 1026
  • تایید شده
  • در 1396/09/18
  • ساعت 14:11