برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 9 آذر 1396
کد 5709

جانشین فرمانده سپاه عاشورا در مراسم گرامیداشت هفته بسیج :

همه‌ی جنگ‌ها و فسادها در آمریکا و انگلیس ریشه دارند

اکبر فرهنگی والا پدر شهید مدافع حرم وحید فرهنگی والا نیز در این مراسم اظهار کرد: شهدا از ما انتظار داشتند تا از ولایت فقیه پشتیبانی کرده و بصیرت داشته باشیم تا آسیبی کشور ما را تهدید نکند.


 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، سرتیپ دومپاسداراصغر عباسقلیزاده در مراسم جشن پیروزی محور مقاومت و گرامیداشت هفته‌ی بسیج دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: تمامی جنگ‌ها اعم از جنگ‌های جهانی، جنگ ویتنام و جنایات داعش همگی از نقشه‌ها‌ی استکبار جهانی بوده‌اند و طبق اعترافات و مستندات موجود، آمریکا در طول ۸۰  سال گذشته، باعث کشته شدن ۱۳۰ میلیون نفر انسان بیگناه شده است.
وی افزود: آمریکا داعش را طراحی کرد و به کمک فرانسه، از هیچ پشتیبانی مالی، تجهیزاتی، اطلاعاتی و امنیتی برای داعشیان دریغ نکرد، اما رزمندگان جبهه‌ی مقاومت با حداقل امکانات همچون دوران هشت سال دفاع مقدس پیروزی بزرگی را رقم زدند.
وی با بیان این که اگر آینده‌نگری و پیش بینی اهداف تشکیل دولت اسلامی عراق و شام از سوی رهبری نبود، ایران اکنون گرفتار مصائب بسیاری بود، گفت: درایت و هدایت معصوم گونه‌ی رهبر معظم انقلاب، ولایتمداری مردم و دفاع رزمندگان از بلاد اسلامی در جبهه‌ی مقاومت از علل اصلی پیروزی جبهه‌ی مقاومت به شمار می‌آیند.
 وی بیان کرد: بنابه اعتراف مسئولان آمریکایی، داعش ثمره‌ی تلاش ۲۰ ساله‌ی آنان بود  که در قالب پروژه‌ای به نام "لانه‌ی زنبور" طراحی شد .
عباسقلیزاده با اشاره به اینکه دشمن شناسی وظیفه‌ی ذاتی هر فرد مسلمان است، خاطرنشان کرد:   عربستانی‌ها با نام اسلام برعلیه اسلام عمل می‌‌کنند و چون مسلمانان ایرانی به امام عصر (عج) ایمان دارند و برای ظهور ایشان زمینه‌سازی می‌کنند، عربستان دشمنی خود با ایران را به طور علنی آشکار ساخته است.
اکبر فرهنگی والا پدر شهید مدافع حرم وحید فرهنگی والا نیز در این مراسم اظهار کرد: شهدا از ما انتظار داشتند تا از ولایت فقیه پشتیبانی کرده و بصیرت داشته باشیم تا آسیبی کشور ما را تهدید نکند.
وی افزود: در تمامی توطئه های بعد از انقلاب همچون جنگ، منافقین، توطئه‌ی کردستان و پس از گذشت چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران عمل به تدابیر و فرامین رهبری ما را در راه پیروزی یاری کرده است. پشتیبانی مردم آگاه و فهیم کشور نیز در پشت سر گذاشتن بحران ها بی تاثیر نبوده است.
فرهنگی والا با اشاره به رشادت های رزمندگان و شهدای مدافع حرم گفت: با وجود دشمنان بسیار خطرناک که به اصولی پایبند نبودند، شهدا با عمل به تدابیر و فرامین رهبری زمینه پیروزی در جبهه مقاومت را فراهم آوردند.
وی در ادامه با اشاره به ویژگی‌های اعتقادی و اخلاقی شهید مدافع حرم، "وحید فرهنگی والا" افزود: وحید قبل از آنکه مدافع حرم باشد، مدافع ولایت و حریم اهل بیت بود و در دوره تهاجم فرهنگی دشمن به عنوان سرباز جنگ نرم عمل می‌کرد و به هیچ عنوان خستگی برایش معنی نداشت.
وی ادامه داد: این شهید همواره مشغول انجام کارهای فرهنگی بود و معتقد بود که در زمان جنگ دشمنان ما عده‌ی مشخصی بودند، ولی امروزه با وجود جنگ نرم دشمنان ما مشخص نیستند.
وی خاطرنشان کرد: شهید به نماز اول وقت اعتقاد عمیقی داشت و تمامی کارهای خود را به بعد از اقامه نماز اول وقت موکول می‌کرد. او همیشه به بازدید دانشجویان از مناطق جنگ زده تأکید داشت تا دانشجویان از نزدیک ببینند برای پیروزی انقلاب اسلامی چه زحمت هایی کشیده شده است. امنیت کنونی خود را مدیون خون شهدا هستیم از این رو امیدواریم مردم نیز پاسدار خون شهدا باشند.
گفتنی است مراسم جشن پیروزی محور مقاومت و گرامیداشت هفته‌ی بسیج در تالار شهید شایان‌مهر دانشکده‌ی پزشکی با حضورکارکنان بسیجی و خانواده‌های معزز شهدا برگزار شد.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 390
  • تایید شده
  • در 1396/09/09
  • ساعت 20:50