برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 30 آبان 1396
کد 5635

تور خبری دانشگاه علوم پزشکی

بازدید اصحاب رسانه از بزرگترین مرکز دیالیز خاورمیانه و بزرگترین مرکز پیوند اعضاء کشور

تور خبرنگاری به دعوت روابط عمومی دانشگاه از بزرگترین مرکز دیالیز خاورمیانه و بزرگترین مرکز پیوند اعضاء کشور بازدید نمود.
تور خبرنگاری به دعوت روابط عمومی دانشگاه از بزرگترین مرکز دیالیز خاورمیانه و بزرگترین مرکز پیوند اعضاء کشور بازدید نمود.
بخش همودیالیز ۱۲۲ تخت خوابی و مرکز پیوند اعضاء در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز با زیر بنای ۸۷۰۰ متر مربع و در ۴ طبقه با همت و مشارکت حاج آقا نوبری و دانشگاه علوم پزشکی تبریز احداث شده است که عملیات اجرایی آن سال ۱۳۹۳ شروع و طبقه اول و دوم که شامل بخشهای دیالیز امید با 46 تخت ، دیالیز مهر با ۴۶ تخت و دیالیز احسان با ۲۸ تخت توسط حاج آقا نوبری ساخته در سال ۱۳۹۵ به اتمام و بهره برداری رسیده است .و طبقات ۲و ۳ که شامل بخشهای پیوند با ۳۲ تخت ، بخش VIP  با ۱۱ تخت ، بخشهای ICU ۵ و۶ با ۲۴ و اتاق های عمل پیوند با ۴ اتاق بزرگ با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی و حاج آقا نوبری به بهره برداری رسیده که علاوه بر آن تمام تجهیزات و وسایل تاسیاتی کل ساختمان را دانشگاه علوم پزشکی تهیه نموده است .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در تور خبری دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر اسماعیل فرجی فوق تخصص غدد و رئیس مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) تبریز ضمن تشکر از خیرین محترم حاج آقا نوبری که در ساخت این مجموعه با اهمیت و ارزشمند مشارکت کردند با بیان تاریخچه ای از روند ساخت این مرکز، مزیت راه اندازی این بخش را تشریح کرده  گفت: قبل از احداث مرکز دیالیزتعداد تخت های دیالیز بسیار محدود بود که بیماران و خانواده آنها را با مشکلات عدیده مواجه می نمود که بحمداله با احداث و راه اندازی مرکز دیالیز۱۲۲ تخت خوابی که به همت دکتر صومی، ریاست دانشگاه و مشارکت آن خیر ارجمند انجام گرفت بیماران با تکریم و عزت و احترام و طبق استانداردهای علمی خدمت دیالیز را از دانشگاه علوم پزشکی و نظام سلامت دریافت می نمایند که رضایتمندی کامل این عزیزان بعد از این خدمت ماندگار دانشگاه، حاصل شده است .
دکتر فرجی افزود: پیوند مغز استخوان ، کلیه و عروق هم اکنون در این مرکز در حال انجام بوده و چهار اتاق عمل مخصوص پیوند اعضا و ۲۴ تخت آی سی یو با فیلتراسیون نیز دراین بخش وجود دارد .
رئیس مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) با تاکید بر ضرورت فرهنگ سازی به منظور افزایش اهدای عضو گفت : تعداد پیوند از مرگ مغزی روز به روز در حال افزایش بوده و رسانه ها در این میان نقش موثری را ایفا می کنند .
دکتر سیدجمال حسینی اقدم، مدیر روابط عمومی دانشگاه با بیان این که اقدامات انجام یافته در طول چهار سال گذشته قابل مقایسه با زمان های گذشته نیست، گفت: خدمات ارائه شده، توسعه فیزیکی و بهبود تجهیزات در این دوره قابل مقایسه با هیچ دوره ای نیست و دانشگاه در طول این چهار سال با جذب اعتبارات و دعوت به مشارکت خیرین بزرگواری چون حاج آقا نوبری و حاج آقا مردانی آذر در راستای بهبود ارائه ی خدمات به مردم عزیر تلاش کرده است .
بنا بر همین گزارش ، دراین مجموعه که بزرگترین مرکز دیالیز خاورمیانه است علاوه بر آذربایجانشرقی، بیماران استانهای همجوار در غرب و شمال غرب کشور نیز پذیرش و خدمات ارائه می گردد .
 
  • نوشته شده
  • توسط خسرو آقاپور مرکز آموزشی و درمانی امام رضا
  • تعداد بازدید 406
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1396/08/30
  • ساعت 19:0