برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 25 آبان 1396
کد 5580

مسئول بسیج جامعه ی پزشکی آذربایجان شرقی:

بسیج نقش سازنده ای در کنترل تمامی بحران ها داشته است

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ، مراسم گلریزان و کمک به زلزله زدگان کرمانشاه در تالار دکتر لک دانشکده ی دندانپزشکی تبریز برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر محمد ایرجیان در مراسم گلریزان و کمک به زلزله زدگان استان کرمانشاه اظهار کرد: در تمامی نقاط دنیا در مواقع بحرانی ارتش نقش پررنگی را ایفا می کند و هلال احمر و بنیاد مسکن نمی توانند به تنهایی امدادرسانی کنند؛ چرا که امدادرسانی با همیاری، همکاری و همدلی تمامی ارگان های ذی ربط تحقق می یابد. در کشور ما نیز ارتش و سپاه نقش موثری را در امدادرسانی در بلایای طبیعی و غیرطبیعی داشته اند.
وی با اشاره به هدف برگزاری مراسم گلریزان و کمک به زلزله زدگان کرمانشاه افزود: این مراسم برای ابراز همدردی با هموطنان حادثه دیده در کرمانشاه برگزار می شود و بسیج جامعه ی پزشکی استان از همان روزهای ابتدایی زلزله محورهای خود برای کمک رسانی به زلزله زدگان را تعیین کرده و شماره حسابی را جهت واریز کمک های نقدی اعلام کرد.
وی افزود: کمک های غیر نقدی نیز شامل اقلامی همچون پتو، لباس، خشکبار، آب معدنی، نان و حتی دمپایی می شود و مردم می توانند با آسودگی خیال و اعتماد کامل کمک کنند. چرا که کمک های نقدی و غیرنقدی با حمایت بسیج به دست مردم مصیبت دیده خواهد رسید.
وی در ادامه با اشاره به تجربه ی زلزله ی ورزقان تاکید کرد: تمامی پزشکان متخصص، فوق تخصص، ارتوپدی ها، پرستاران، طب اورژانس آماده ی حضور در محل حادثه و امدادرسانی هستند و در صورت اعلام نیاز بلافاصله به محل حادثه اعزام خواهند شد. در حال حاضر 30 نفر از بسیج جامعه ی پزشکی استان در محل حادثه حضور دارند و 21 کامیون نیز از سوی سپاه عاشورای استان به مناطق زلزله زده اعزام شده و 20 کامیون نیز امروز اعزام خواهد شد.
وی در ادامه با تاکید بر این که راز ماندگاری نظام جمهوری اسلامی ایران مردم داری و مردم یاری است، گفت: زلزله زدگان کرمانشاه، مسلمان، هموطن و هم نوع ما هستند و مردم ما نیز همواره در دستگیری از حادثه دیدگان، مظلومان و نیازمندان پیشقدم بوده اند و این بار نیز نوع دوستی خود را ثابت خواهند کرد.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 378
  • تایید شده
  • در 1396/08/25
  • ساعت 12:39