برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 23 آبان 1396
کد 5567

رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز:

ملاقات های بیش از حد علت اصلی عفونت کودکان سرطانی در بیمارستان کودکان تبریز است

رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز تاکید کرد: ملاقات های بیش از حد علت اصلی عفونت کودکان سرطانی در بیمارستان کودکان تبریز است.
رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز:
ملاقات های بیش از حد، علت اصلی عفونت کودکان سرطانی در بیمارستان کودکان تبریز است
رئیس مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز تاکید کرد: ملاقات های بیش از حد علت اصلی عفونت کودکان سرطانی در بیمارستان کودکان تبریز است.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر سیامک شیوا در نشست ویژه ی خبری توانمندی های مرکز آموزشی و درمانی کودکان تبریز با بیان این مطلب اظهار کرد: امروزه سرطان لنفوم کودکان قابل درمان بوده و سرطان لوسمی نیز تا حد زیادی قابل کنترل است و کودکان ما از کیفیت کم خدمات و روند درمان از دنیا نمی روند، بلکه عفونت سبب مرگ و میر آنان می شود که بخش عمده ی عفونت نیز ناشی از مراجعات و ملاقات های بیش از حد خانواده ها به بخش خون بیمارستان است.
وی در ادامه بیان کرد: مرکز کودکان تبریز یکی از بهترین مراکز ارائه دهنده ی خدمات تشخیصی کودکان کشور است که خدمات ارزنده ای را به بیماران شمالغرب کشور ارائه می دهد. هر چه توانمندی ها و امکانات بیمارستان بیشتر باشد، کیفیت خدمات ارائه شده نیز بهتر خواهد شد؛  و یک لحظه غفلت موجب از بین رفتن یک کودک به عنوان امید و آینده ساز کشور می شود.
وی با بیان این که حدود 80 متخصص کودک در مرکز آموزشی و درمانی کودکان مشغول به کار هستند، بیان کرد: بهترین متخصصان و پزشکان فوق تخصص کشور که در سطح بین المللی مطرح هستند، به بیماران ارائه ی خدمت می کنند.
دکترشیوا با اشاره به توانمندی ها و اقدامات بیمارستان کودکان تبریز گفت: این بیمارستان حدود 48 سال پیش با اعطای یک خیر ساخته شد و مجموعه ی کنونی بعدها به ساختمان قدیمی افزوده است. ساختمان جدید بیمارستان نیز از هشت سال پیش کلید خورد. ولی روند پیشرفت آن به کندی پیش می رفت و با پیگیری های ریاست دانشگاه از چهار سال پیش، این ساختمان نیز به اتمام رسید.
وی افزود: بخش خون، نوزادان، اتاق CPR، بخش PICU و اورولوژی، رادیولوژی، اودیومتریو و نوار مغزی از جمله بخش هایی هستند که پیشرفت فیزیکی و توسعه ی خدمات درمانی در آن ها مشهود است.
وی بیان کرد: با توجه به حجم بالای مراجعان از کل منطقه ی شمالغرب کشور به این مرکز، در برخی موارد مجبور به بستر کردن بیماران در بخش های غیرمرتبط می شویم، که امیدواریم این مشکلات پس از افتتاح بیمارستان 530 تخت خوابه ی جدید کودکان در خاوران تبریز برطرف شود.
وی با بیان این که بیمارستان جدید کودکان تبریز تا دو سال آینده به بهره برداری می رسد، گفت: بیش از نیمی از این مرکز نیز با همکاری خیران تکمیل شده است و طی دو سال آینده شاهد افتتاح این مرکز خواهیم بود. همچنین روند توسعه و پیشرفت مراکز درمانی نیاز به همت بیشتری از سوی خیران دارد. هم اکنون نیز دو موسسه ی خیریه ی مستقر در بیمارستان وجود دارند که مشغول به ارائه ی خدمات رایگان به بیماران هستند.
شیوا در ادامه بیان کرد: امکان اسکان در مهمانپذیر برای خانواده ها و همراهان بیمارانی که از راه دور آمده و یا بی بضاعت هستند، نیز فراهم است و همراه سرای ساختمان جدید نیز پس از افتتاح کامل شروع به کار خواهد کرد.
وی با اشاره به مشکلات مالی بیمارستان عنوان کرد: در حال حاضر بیمارستان 33 میلیارد تومان بدهی دارد. ولی بدهی ها هیچ تاثیری بر ارائه ی خدمات نداشته است.
وی در ادامه از پذیرش ماهانه حدود دو هزار و 300 بیمار بستری در مرکز آموزشی و درمانی کودکان خبر داد و گفت: روزانه حدود 50 ترخیصی و به همان میزان نیز بستری داریم. همچنین ماهانه حدود 14 هزار نفر نیز به طور سر پایی پذیرش می شوند.
وی با ارائه ی توضیحاتی در خصوص نبود پزشک مقیم در اورژانس بیمارستان کودکان تبریز بیان کرد: سه پزشک کشیک به طور دائم در اورژانس حضور دارند. ولی پزشکان مقیم به علت تعرفه ی کم تمایل کمی برای حضور در اورژانس دارند.
وی در ادامه با بیان این که کمبود مسئول فنی در داروخانه ی بیمارستان کودکان علت اصلی تاخیر در ارائه ی فاکتور هشت برای بیماران هموفیلی است، عنوان کرد: این مشکل با مساعدت های معاونت غذا و دارو و چند نیروی طرح داروسازی تا حدودی حل شده است و امید است با پیگیری های به عمل آمده، مشکل کنونی نیز برطرف شود.
بنا بر همین گزارش دکتر حسینی اقدم مدیر روابط عمومی دانشگاه در این نشست با اشاره به اقدامات دانشگاه علوم پزشکی تبریز در طول چهار سال اخیراظهار کرد: نمیتوانیم ادعا کنیم اقدامات این دانشگاه در طول چهار سال گذشته بهترین بوده است، چرا که ملت ما شایسته ی بهترینها هستند. اما در مقایسه با سالهای قبل تغییرات مثبت در حوزه بهداشت و درمان ملموس است .
دکتر حسینی اقدم افزود:  بیش از نیم میلیون متر مربع توسعه فیزیکی در دانشگاه  صورت گرفته است.  وی در ادامه با تاکید بر نقش رسانه ها در اطلاع رسانی و آگاه رسانی بیان کرد: تمامی رسانه ها باید در نشر حقایق، دستاوردها و کاستی ها بکوشند..
 
آلبوم تصاویرملاقات های بیش از حد علت اصلی عفونت کودکان سرطانی در بیمارستان کودکان تبریز است

8
8
7
7
6
6
5
5
4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط فاطمه دایی
  • تعداد بازدید 965
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1396/08/23
  • ساعت 14:46