برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 16 آبان 1396
کد 5527

برگزار می شود:

کارگاه آموزشی سلامت در همه سیاست ها (HiAP)

بر اساس یسته آموزشی سازمان بهداشت جهانی (WHO)
کارگاه «سلامت در همه سیاست ها» در تاریخ 21-23 آذر ماه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار میشود.
به گزارش روابط عمومی دانشکده  دکتر دشمنگیر، مدرس و مسئول برگزاری دوره گفت : قطعاً وزارت بهداشت و یا دانشگاه های علوم پزشکی به تنهایی نمی توانند حافظ و تامین کننده سلامتی مردم باشند و ما باید به سمتی برویم که قوانین و سیاست‌های سلامت محور را در همه بخش‌های جامعه طراحی، تدوین و اجرا کنیم که با عنوان رویکرد «سلامت در همه سیاست‌ها» (HiAP یا Health in all polices) شناخته می شود. بهره گیری از این رویکرد در یک جامعه، دولت را قادر می سازد  تا در پاسخ‌دهی به نیازهای سلامت و تندرستی مردم یکپارچه عمل کند. هدف اصلی رویکرد «سلامت در همه سیاست‌ها» آگاه کردن سیاست گذاران و سیاست سازان همه بخش های جامعه با ایجاد پیوند میان سیاست ها و مداخلات اتخاذ شده و اثرات آنها بر سلامتی می باشد.
برای مثال آب، هوا و غذا سه تعیین گر مهمی هستند  که به طور مستقیم و آنی از سیاست‌ها و مداخلات در بخش‌های مختلف جامعه متأثر می شوند و بر روی سلامتی تاثیر مستقیمی دارند و باید اثرات سیاست ها و مداخلات مرتبط به طور دایم مورد پایش و ارزشیابی قرار گیرد.
مدرس و مسئول دوره در پایان ضمن تشکر از حمایت های دانشگاه گفت: این کارگاه با حمایت دانشگاه علوم پزشکی تبریز و به ویژه معاونت اجتماعی دانشگاه، دانشکده مدیریت و اطلاع رسانی پزشکی و مرکز ملی آموزش مدیریت سلامت دانشگاه برگزار می گردد.

  • نوشته شده
  • توسط محمد دهقانیان
  • تعداد بازدید 520
  • تایید شده پروین جوادی
  • در 1396/08/16
  • ساعت 12:31