برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 7 آبان 1396
کد 5466

برگزاری کارگاه تلفیق دارویی بصورت تئوری و عملی در معاونت غذا و دارو

دوره آموزشی تلفیق داروئی برای داروسازان شاغل در بیمارستان ها و مراکز آموزشی و درمانی استان آذربایجان شرقی در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار گردید
برگزاری کارگاه تلفیق دارویی بصورت تئوری و عملی در معاونت غذا و دارو
دوره آموزشی تلفیق داروئی برای داروسازان شاغل در بیمارستان ها و مراکز آموزشی و درمانی استان آذربایجان شرقی در معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز کارگاه تلفیق دارویی در آمفی تاتر معاونت غذا و دارو برای داروسازان شاغل در بیمارستان ها و مراکز آموزشی و درمانی استان برگزار شد.
در این کارگاه دکتر حسن آقاجانی مدیر نظارت بر دارو و مواد اعتیاد آور، دکتر افشین قره خانی و دکتر طاهر انتظاری از اساتید گروه بالینی دانشکده داروسازی و دکتر شمس محمدی از کارشناسان دارویی این معاونت به ایراد سخنرانی در مورد موضوعات جلسه پرداختند.
در آغاز جلسه دکتر آقاجانی در خصوص تعریف اولیه از تلفیق دارویی چنین بیان کرد: تلفيق دارويي طبق گزارشات رسمی فرآيندي است كه نياز به يك مقايسه بين دارويي كه پزشك تجويز و دستور نموده با آنچه كه بيمار مصرف مي كند را شناسایی می کند. دراین عمل (تلفيق دارويي) هنگام بستري الزامي است ليستي از داروهاي بيمار كه قبل از بستري مصرف مي كرده  تهيه شده و با ليست داروهاي تجويز شده در زمان بستري مقايسه و تطبيق داده می شود. سپس تمام ناهمخوانيها ومغايرتها بين دوليست طي 24ساعت مرتفع گشته و براساس اين برنامه در مراحل مختلف جابجايي در سير درمان، داروهايي كه توسط بيمار مصرف ميشوند و يا قرار است مصرف شوند با داروهاي قبلي و نيزبا وضعيت بيماري مقايسه و مطابقت داده مي شوند .
در ادامه جلسه در خصوص اهمیت تلفیق دارویی برای کاهش تداخلات و خطاهای دارویی و تاثیر بسزای آن در ایمنی دارو درمانی بیماران توضیحات کاملی توسط اساتید ارائه شده و اظهار امیدواری کردند که این عمل در تمامی بیمارستان ها و مراکز درمانی بصورت کامل اجرایی گردد. در ادامه جلسه کارگاهی عملی نیز توسط اساتید دانشکده داروسازی در دو گروه جداگانه برای شرکت کنندگان انجام شد.
 
 
 
آلبوم تصاویربرگزاری کارگاه تلفیق دارویی بصورت تئوری و عملی در معاونت غذا و دارو

4
4
3
3
2
2
1
1
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 559
  • تایید شده
  • در 1396/08/07
  • ساعت 8:37