برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 6 آبان 1396
کد 5464

اولین مورد جراحی لاپاراسکوپی حالب رتروکاوال در شمال غرب کشور

اولین مورد جراحی لاپاراسکوپی حالب رتروکاوال شمال غرب کشور در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام شد .
اولین مورد جراحی لاپاراسکوپی حالب رتروکاوال شمال غرب کشور در مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) دانشگاه علوم پزشکی تبریز انجام شد .
به گزارش روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) بیمار آقای 38 ساله ای که بعلت درد پهلوی طول کشیده راست تحت درمانهای متعدد بوده ولی بهبودی پیدا نکرده بود و در نهایت با بررسی تکمیلی با احتمال حالب رتروکاوال به مرکز آموزشی درمانی امام رضا(ع) ارجاع شده بود.
این بیماری یک اختلال مادرزادی می باشد که در آن حالب از مسیر طبیعی خود منحرف شده و از پشت veno cava عبور کرده و پس از یک چرخش کامل وارد مثانه می شود که نتیجه آن انسداد مزمن و طولانی در این قسمت حالب می باشد. پس از بستری شدن بیمار توسط دکتر فرشی متخصص ارولوژی مرکز و آمادگی برای جراحی در اتاق عمل ارولوژی ابتدا دو عدد پورت شکمی برای بیمار تعبیه و حالب راست در مسیر خود تا ناحیه انسدادی آزاد و در ادامه قسمت تحتانی حالب نیز آزاد شده و دو انتهای آن قطع و سپس به روش لاپاراسکوپی با استفاده از نخ منوکریل 0/6 به هم پیوند مجدد گردید و مسیر طبیعی حالب برقرار گردید.
حسن این روش در آن است که بدون نیاز به برش بزرگ جراحی و تنها با استفاده از 3 پورت کوچک عمل با موفقیت انجام گرفته است.
  • نوشته شده
  • توسط خسرو آقاپور مرکز آموزشی و درمانی امام رضا
  • تعداد بازدید 1296
  • تایید شده فاطمه دایی
  • در 1396/08/07
  • ساعت 11:50