برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 29 مهر 1396
کد 5403

نشست قائم مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با نمایندگان کانون هموفیلی استان

به دنبال تبیین وضعیت موجود سمن های استان با عملکرد سلامت محور قائم مقام رئیس دانشگاه در نشست نمایندگان کانون هموفیلی استان شرکت کرد .
به گزارش روابط عمومی معاونت اجتماعی :دکتر طاهر اقدم به همراه صادقی فر سرپرست اداره سازمان های مردم نهاد و دواتگر سرپرست اداره خیرین و موسسات خیریه معاونت اجتماعی  به منظور تبیین وضعیت سمن ها در جمع اعضا و هیت امنایی  کانون هموفیلی استان آذربایجان شرقی حضور یافتند .
در ابتدایی جلسه دکتر طاهر اقدم ضمن تقدیر و تشکر از هیئت امنای کانون هموفیلی با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم (ص)(به من ایمان نیاورده است آن که شب را با شکم سیر بخوابد و همسایه اش گرسنه باشد) گفت : این کار های که شما انجام می دهید جزو باقیات الصالحات است و خداوند ناظر بر اعمال ماست . ما بایستی زکات سلامتی خود را بپردازیم همه ما تا زنده هستیم باید از این فرصت برای خدمت به همنوع خوداستفاده کنیم وی با اشاره به شعار بهداشت جهانی  در مورد سلامتی تندرستی تنها فقدان بیماری یا نواقص دیگر در بدن نیست بلکه «تندرستی نداشتن هیچ‌گونه مشکل روانی، اجتماعی، اقتصادی و سلامت جسمانی برای هر فرد جامعه است.» افزود: رویکر ما در کنار بهداشت و درمان توجه به آسیب های اجتماعی است .
خانم طبقچی مدیر کانون هموفیلی  و قائم مقام مدیر عامل کانون هموفیلی ایران ضمن تقدیر ازحضور مسئولین دانشگاه به بیان گزارشی ازعملکرد کانون پرداخت در خصوص برخی مشکلات سمن ها بحث و گفتگو شد .
گفتنی است مهمترین کارکردهای سازمان های مردم نهاد عبارتند از:
1-اطلاع رسانی وآگاه سازی عمومی (ارتباطات)
2-جلب مشارکت های مردمی (بسیج عمومی)
3-جذب سرمایه ها و منابع کوچک مردمی (جذب منابع)
4-ایجاد، و گسترش تقویت و هماهنگی بین دولت و مردم
5-گسترش نظارت عمومی
6-ارزیابی فعالیت ها
7- و در نهایت افزایش بهره وری در استفاده از منابع
 


 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 421
  • تایید شده صادق صادقی فر
  • در 1396/07/29
  • ساعت 11:54