برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 15 مهر 1396
کد 5292

گزارشی از فعالیت های اداره پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور معاونت غذا و دارو تبریز

دکتر محبوب نعمتی معاون غذا و دارو: تشکیل اداره پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور با هدف اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و کنترل و تشدید نظارت بر سطح عرضه پخش های عمده محصولات سلامت محور و انواع عطاری ها، باشگاه های ورزشی و ... می باشد
گزارشی از فعالیت های اداره پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور معاونت غذا و دارو تبریز
دکتر محبوب نعمتی معاون غذا و دارو: تشکیل اداره پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت محور با هدف اطلاع رسانی، فرهنگ سازی و کنترل و تشدید نظارت بر سطح عرضه پخش های عمده محصولات سلامت محور و انواع عطاری ها، باشگاه های ورزشی و ... می باشد.
به گزارش روابط عمومی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی تبریز دکتر محبوب نعمتی معاون غذا و دارو در خصوص تشکیل اداره متناظر مبارزه با قاچاق محصولات سلامت محور گفت: تشکیل اداره پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالاهای سلامت با هدف کنترل بیشتر و تشدید نظارت بر سطح عرضه پخش های عمده محصولات سلامت محور و انواع عطاری ها، باشگاه های ورزشی، فروشگاه های تجهیزات پزشکی و آرایشی و بهداشتی می باشد.
معاون غذا ودارو ادامه داد: بازدید از عطاری های استان و باشگاه های ورزشی برای کنترل و نظارت بر انواع مکمل های خوراکی با توجه به اطلاع رسانی قبلی و پخش انواع بروشور و پمفلت درخصوص محصولات مجاز دارای برچسب اصالت و سلامت کالا ، تشدید شده و محصولات غیر مجاز نیز جمع آوری و برابر قانون با متخلفین برخورد می شود.
وی همچنین خاطر نشان کرد: محل ارائه و فروش انواع مکمل های خوراکی صرفا داروخانه ها بوده و سایر اماکن عمومی مجوز عرضه و فروش آن ها را ندارند. همچنین محصولات آرایشی و بهداشتی عرضه شده در عطاری ها نیز باید پروانه بهداشتی ساخت و یا برچسب اصالت و سلامت داشته باشند.
دکتر نعمتی ادامه داد: این معاونت ضمن هماهنگی با سایر ارگان های مرتبط و با داشتن اکیپ های مشترک بازدیدی از سطح عرضه محصولات سلامت محور، برنامه های عملیاتی جداگانه ای را برای کاهش محصولات قاچاق و غیرمجاز غذا، دارو و انواع مکمل ها، تجهیزات و ملزومات پزشکی و آرایشی و بهداشتی در سطح عرضه در نظر گرفته است.
و همچنین در خصوص سطح عرضه محصولات آرایشی و بهداشتی افزود: طی بازدیدهای بعمل آمده کارشناسان این معاونت از پخش ها و اماکن عرضه کننده کالاهای آرایشی و بهداشتی در قالب اکیپ های مشترک، بیش از 300 کیلوگرم کالای آرایشی و بهداشتی در سه ماه اخیر کشف و در محل پسماندهای شهرداری تبریز معدوم گردید.
 
  • نوشته شده
  • توسط آمنه سلیمی
  • تعداد بازدید 408
  • تایید شده
  • در 1396/07/15
  • ساعت 10:42