برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 2 مهر 1396
کد 5212

تجربیات خانم ده باشی زاده در تبریز هم اجرایی می شود

تجربیات خانم طیبه دهباشی‌زاده که بیش از 30 سال از عمر پر ثمر خود را صرف حمایت از بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی کرده است. در تبریز اجرایی می شود .
دکتر طاهر اقدم قائم مقام رئیس دانشگاه و معاون اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی تبریز در نشست ایجاد انجمن اسکیزوفرنیای استان آذربایجان شرقی گفت : تجربیات خانم طیبه دهباشی‌زاده که بیش از 30 سال از عمر پر ثمر خود را صرف حمایت از بیماران مبتلا به اسکیزوفرنیا کرده است. بسیار با ارزش هست و مطمئنا از توانمندیها و تجربیات ارزشمند ایشان در استان آذربایجان شرقی استفاده خواهد شد .
ایشان ادامه داد :موسسه خیریه بیمارستان رازی تبریز راه اندازی شده و بستر های لازم برای اینکه افراد متدین و خیر استان بتوانند یاریگر این بیماران باشند فراهم گردیده است .
ده باشی زاده مدیر عامل انجمن حمایت از بیماران اسکیزوفرنی ایران گفت : روان‌گسیختگی، اسکیزوفرنی یا شیزوفرنی، از جدی‌ترین اختلالات روانی است که با توهم دیداری، شنیداری و آشفتگی افکار و کلام همراه است. اختلالات عملکردی این بیماران مبتلا به اختلال روانپزشکی در صورت حمایت بیشتر دولت و جامعه مطمئنا کاهش ‌می‌یابد و این افراد ‌می‌توانند به‌عنوان یک شهروند معمولی در جامعه حضور داشته باشند، اما برخوردهای ناصحیح اطرافیان این بیماران، که بیشتر ناشی از عدم آموزش کافی می باشد موجب شده که شمار قابل ‌توجهی از بیماران اسکیزوفرنی از خانواده و جامعه طرد شده و بیماری‌شان تشدید شود.
ایشان در ادامه اهداف انجمن را بیان کرد :
حمایت از حقوق اجتماعی بیماران - تلاش در جهت گسترش تسهیلات و ایجد هماهنگی روزمره به منظور ارائه خدمات آموزشی ، درمانی و توانبخشی - کمک به پیگیری درمان سرپایی بیماران پس از ترخیص - همکاری با موسسات و نهاد های علمی برای انجام فعالیت های پژوهشی ، آموزشی - حمایت قضایی از بیماران - برگزاری جلسات گردهمایی های علمی و هنری  - آموزش عمومی در خصوص بیماری اسکیزوفرنیا و تلاش جهت اصلاح باورهای غلط عامه مردم نسبت به بیماری روانپزشکی .
دکتر فخاری روانپزشک و استاد دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت : اینکه انجمن ها فعال کشور تلاش می کنند بصورت شبکه ای فعالیت کنند بسیار خوب است . وی افزود : در آینده نزدیک پس از مطالعات لازم و تنظیم اساس نامه جلسه ای با هماهنگی معاونت اجتماعی دانشگاه و حضور افراد موثر بعنوان هسته اولیه تشکیل خواهد شد تا هیات مدیره انتخاب شود . و در مرحله بعد برای آموزش خانواده های بیماران و با حضور انجمن اسکیزوفرنیا همایشی برگزار خواهد شد .
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای جهان مهر
  • تعداد بازدید 434
  • تایید شده صادق صادقی فر
  • در 1396/07/02
  • ساعت 13:50