برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : شنبه 25 شهريور 1396
کد 5124

هم اکنون :

برگزاری اولین همایش یاوران نماز در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

اولین همایش یاوران نماز با موضوع شیوه‌های دعوت به نماز با حضور روسا، امامان جماعت و رابطین ستاد اقامه نماز مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سالن اجتماعات مرکز مطالعات و آموزش پزشکی این دانشگاه در حال برگزاری است .


اولین همایش یاوران نماز با موضوع شیوه‌های دعوت به نماز با حضور روسا، امامان جماعت و رابطین ستاد اقامه نماز مراکز تابعه دانشگاه علوم پزشکی تبریز در سالن اجتماعات مرکز مطالعات و آموزش پزشکی این دانشگاه در حال برگزاری است .
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر یوسف خیری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز در ابتدای همایش، با اشاره به آیه‌ی ۴۰ سوره‌ی حج، اظهار کرد: این آیه بیان می‌کند که اگر حکومت به دست مومنان بیافتد نماز برپا می‌کنند؛ از این رو هر کس به اندازه وسع خود، در محیط کار خود مکنت و قدرت داشته و می‌تواند نماز اول وقت برپا کند.
وی با بیان اینکه هیچ جلسه‌ای آرامش جلسات نماز را ندارد، افزود: نماز مایه‌ی آرامش روح بشری بوده و به حق که مقوله دیگری است؛ در جلسات دیگر همواره مناقشه و بحث وجود دارد اما جلسات نماز آرامش خاصی را با خود دارد.
وی در خصوص اهمیت نماز اول وقت نیز خاطرنشان کرد: روایات متعددی در این راستا داریم اما برخی مواقع دلمان خوش است که اگر نتوانستیم نماز اول وقت اقامه کنیم اما به مردم خدمت کرده‌ایم؛ در حالی که نماز جایگاه دیگری داشته و باید ائمه(ع) را در این راستا الگوی خود قرار دهیم چرا که اولیای ما هم نماز اول وقت می‌خواندند و هم به مردم خدمت می‌کردند.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تبریز با تاکید بر اینکه امیرالمومنین(ع) با وجود تمامی خدمت‌رسانی‌ها به خلق، نماز را اول وقت اقامه می‌کرد، افزود: ازمراکز و بخش‌های مختلف خواستاریم که نماز اول وقت همواره در برنامه باشد، چرا که طبق روایات شاید برخی مواقع عذری در کار باشد اما هرگز نباید جلسات و برنامه‌ها در وقت نماز برگزار شوند.
حجت‌الاسلام خیری با تاکید بر اینکه نماز واقعی و توام با توجه، نجات بخش انسان است، خاطرنشان کرد: وقتی می‌گوییم خدا بزرگ است باید در عمل نیز نشان دهیم، همانگونه که در راه خدا قربانی می‌کنیم باید در نماز نیز نفس خویش را قربانی کنیم؛ اگر نماز اینچنین باتوجه همراه بوده و در اول وقت اقامه شد، تاثیرگذاری بسزایی خواهد داشت.
وی با تاکید بر اینکه در نماز توجه به حضرت حق شرط است، اضافه کرد: انسان باید در نماز با خدا خلوت کند، وگرنه تاثیراتش کم می‌شود؛ از مراکز درخواست داریم در نماز اول وقت شرکت کنند و در وقت نماز جلسات و برنامه ترتیب ندهند.
 
  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 462
  • تایید شده
  • در 1396/06/25
  • ساعت 10:23