برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 23 شهريور 1396
کد 5114

در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت چهل ودومین سالروزتاسیس اورژانس عنوان شد

پروژه های ویژه مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی مختص تبریز ۲۰۱۸

اقدامات ارزشمند انجام یافته مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان در شهر اولین ها
 در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت چهل ودومین سالروزتاسیس اورژانس عنوان شد
 پروژه های ویژه مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی مختص تبریز ۲۰۱۸
به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این نشست خبری پروژه های ویژه تبریز ۲۰۱۸ و دیگر اقدامات ارزشمند انجام یافته مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان در شهر اولین ها  تشریح گردید.
رئیس مرکز مدیریت حوادث وفوریتهای پزشکی استان آذربایجان شرقی از طرح" اورژانس یار" برای اولین بار در کشوربرای آمادگی مضاعف استان برای رویداد فرهنگی2018در مدارس استان خبرداد.
وی افزود: نخستین فاز این پروژه ویژه 18 هزار نفر دانش آموز پایه نهم مدارس و دو هزار نفر مربیان سلامت و آمادگی جسمانی خواهد بود که در فازهای بعدی سایر ارگان‌ هایی که می توانند بعنوان first responder ایفای نقش کنند سه موضوع "احیای قلبی ریوی پایه"، " نحوه رها سازی اصولی مصدوم" و " مدیریت اولیه صحنه بحران" توسط40 استاد متخصص طب اورژانس و کارشناسان مجرب اورژانس در مدت سه ماه آموزش داده خواهد شد.
دکتررحمانی دومین پروژه مختص تبریز ۲۰۱۸ را آموزش زبان برای تکنسین و اپراتورهای مرکز دانست و اذعان کرد: اولین جلسه کلاس آموزش زبان انگلیسی هفته گذشته آغاز شد و تا سال 2018 ادامه خواهد داشت که در این کلاس ها بیشتر به کاربرد نحوه شرح حال گیری، صحبت با مصدوم و همراه بیمارگردشگرخارجی  پرداخت می شود.
وی در ادامه به سومین پروژه از طرح های ورژانس استان برای تبریز 2018 اشاره کرد و  گفت: تمامی آمبولانس های مرکز فوریت های پزشکی استان مجهز به دستگاه شوک برای امداد رسانی به مصدومین هستند که این طرح از مدتی قبل آغاز شده بود وتکمیل شد.
رئیس مرکز مدیریت حوادث ‌وفوریت ‌های پزشکی آذربایجان شرقی به دیگر اقدامات ارزشمند وحیاتی انجام گرفته در کلانشهر تبریز گفت برای اولین بار در سطح کشور ودر شهر اولین ها با همکاری شورای شهر و شهرداری تبریز ، درخواست تهیه ونصب وراه اندازی  دستگاه اتوماتیک شوک AED جهت نصب در مراکز پر تردد و پر ازدحام از جمله مراکز خرید و بازار تبریزو ائل گولی و میدان ساعت و... است. این دستگاه به هنگام نیازبصورت اتوماتیک وضعیت قلبی بیمار را آنالیز کرده و در صورت لزوم شوک می دهد که البته آموزش بهره ‌برداری از آن نیز به صورت همگانی توسط مرکز اورژانس استان وهمکاری صداوسیما انجام خواهد شد.
 وی در خصوص اهمیت اجرای این طرح نیز گفت: در دنیا میزان بقاء بیماران در موارد ابتلا به ایست قلبی با دادن شوک در دقایق اولیه ارتباط تنگاتنگ دارد و میزان احیائ موفق را افزایش می دهد.
وی با اشاره به اهمیت و جایگاه بازار تاریخی تبریز در رویداد فرهنگی تبریز 2018 نیز گفت: برای جابجایی گردشگرانی که در محوطه بازار سرپوشیده دچار مشکل اورژانسی  شوند برای نخستین بار در کشور مینی آمبولانس نیز در نظر گرفته ایم.واین امر با مشارکت مدیریت بحران استانداری وشهرداری در حال نهائی شدن است.
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 434
  • تایید شده
  • در 1396/06/23
  • ساعت 9:55