برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 23 شهريور 1396
کد 5112

گرامیداشت روز اورژانس

نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت 26شهریور چهل و دومین سالروز تاسیس اورژانس 115 کشور

دکتر فرزاد رحمانی در این نشست برنامه های متنوع هفته اورژانس طی 25 الی 31 شهریورماه سال جاری را تشریح کرد.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت 26شهریور چهل ودومین سالروزتاسیس اورژانس 115 در کشور و گرامیداشت روز اورژانس در سالن اجتماعات مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی برگزار شد؛ دکتر فرزاد رحمانی در این نشست برنامه های متنوع هفته اورژانس طی 25 الی 31 شهریورماه سال جاری را تشریح کرد.
 مراسم نکوداشت همکاران بازنشسته اورژانس استان، مراسم اختامیه مسابقه نقاشی با پروانه های کودکان درباره جامعه پرسنل اورژانس، رژه‌ی خودرویی اورژانس، بازدید و انتخاب گایگاههای نمونه استانی، انتخاب و معرفی منتخبین نمونه مرکز ، افتتاح پایگاه خ واجه دیزج و اسپیران، دیدار تکنسین‌های فوریت پزشکی از آسایشگاه جانبازان فجر، غبار روبی مزار شهدا و مراسم کوه‌پیمایی پرسنل در کوه عون ابن علی(ع) از جمله برنامه های نکوداشت هفته اورژانس در این استان می توان نام برد.
وی از بهره‌ برداری پایگاههای خواجه دیزج و اسپیران در هفته اورژانس خبر داد و گفت: پس از افتتاح این دو پایگاه در تبریز به پوشش ۶۸ درصدی خواهیم رسید.
این مقام مسئول گفت:مرکز فوریت های پزشکی آذربایجان شرقی برخوردار از 102 پایگاه استانی است که از این تعداد 22 پایگاه مستقر در تبریز، 2 پایگاه موتوری در دست خرید و یک پایگاه هوایی هلی کوپتر ویک دستگاه اتوبوس آمبولانس است و سه دستگاه موتورلانس در حال خرید می باشد.
وی همچنین گفت: با همکاری اورژانس کشور 2 دستگاه آمبولانس CBRNE( شیمیایی، بیولوژیکی ورادیولوژی و هسته ای )و تجهیزات متناسب با آن در حال خرید است و در مواقع بحران مرتبط استفاده خواهد شد.
وی با بیان اینکه بیش از 50 درصد ماموریتهای اورژانس مربوط به شهر تبریز است گفت: حدود20 درصد تماس های مردمی با اپراتوری اورژانس نیز مربوط به مزاحمان تلفنی است وباعث می شود انرزی اورژانس بجای ارائه خدمت به نیازمندان اورژانس تلف شود.
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 389
  • تایید شده
  • در 1396/06/23
  • ساعت 9:42