برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 16 شهريور 1396
کد 5088

پیام تبریک عید غدیر خم

من کنت مولاه فهذا علی مولاه
موسم حج و حرکت حجاج از خانه خویش تا خانه خدا و بازگشت، سیری هدفدار برای رجعت به خویشتن خویش است، این آمد وشد قریب به 1400 سال است که هرساله تکرار می گردد ولی فقط در چند منزلگاه تاریخ ساز می شود و نقشه راهی می گردد برای حفظ اسلام راستین.
اولین بازگشت جاویدان، آخرین حج پیامبر عظیم الشان بود که منجر به عید غدیر خم و ابلاغ  ولایت و امامت مولای متقیان حضرت علی ( ع) شد. دومین کاروانی که در مسیر برگشت از حج تاریخ ساز شد کاروان آخرین حج نوه گرامی پیامبر اسلام ، نور چشم محمد مصطفی(ص) حضرت امام حسین (ع) بود که برای اصلاح امور امت جد خویش مذبوح در پای درخت اسلام شد تا راه دین گم نشود. در عصر حاضر نیز  سیدی از تبار زلال باران و از سلاله محمدی و فرزند زهرا، امام خمینی (ره) پایه گذار نهضت اصلاح در امت اسلام و مراسم برائت از مشرکین در مراسم حج گردید.
پیش نیاز گریه برای امام حسین و محرمی شدن، ولایت مداری و غدیری شدن و لازمه محرم شدن برای موسم حج محرمی شدن و آراستگی به روحیه جهادیست. کسی میتواند سنگ به شیطان نفس بزند که "لبَّیک اللّهمّ لبَّیک" ، بگوید، "هیهات منا الذله " فریاد نماید و" هَل مِن ناصر یَنصُرنی" هر مسلمانی را بشنود از مظلومیت مردم عراق و سوریه تا  نسل کشی مسلمانان میانمار. امام انقلاب و مقام معظم رهبری،حج،غدیر و عاشورا را مترادف هم معرفی کردند تا جهان اسلام بداند غدیر خم یک برکه نیست؛ غدیر خم حلقه واسط بین حاجی شدن و کربلایی شدن است. غدیر خم چنگ زدن به حلقه ریسمان خدا برای رفع مظلومیت مسلمانان در شرایط دشوار جهانی است.
ضمن آرزوی حجی مقبول برای همکارانی که امسال به حج مشرف شدند، عید غدیر، عید امامت و ولایت را به تمام همکاران تبریک عرض نموده و امیدواریم بتوانیم شیعه واقعی برای مولای متقیان حضرت علی (ع) و مکتب عاشورایی بوده و با معرفی چهره رحمانی اسلام شاهد گسترش بیشتر از پیش مکتب اسلام باشیم.
 
  • نوشته شده
  • توسط اقای ادهم
  • تعداد بازدید 1011
  • تایید شده
  • در 1396/06/16
  • ساعت 14:39