برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : يکشنبه 31 ارديبهشت 1396
کد 4445

کمیته دانشجویی مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت ( SDH )

مراسم اختتامیه سومین کمپین دانشجویی مداخلات جامعه محور سلامت برگزار شد

این کمپین با هدف پیشگیری و ارتقای سلامت و بخصوص بررسی ریشه ها و علل اجتماعی و زمینه ساز سلامت برگزار شد.
رییس مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت در حاشیه برگزاری این مراسم در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریزاظهار کرد:
این کمپین توسط کمیته دانشجویی مرکز تحقیقات عوامل اجتماعی موثر بر سلامت ( SDH ) با هدف پیشگیری و ارتقای سلامت و بخصوص بررسی ریشه ها و علل اجتماعی و زمینه ساز سلامت برگزار شد.
دکتر مهستی علیزاده اضافه کرد: در این کمپین علاوه بر اینکه دانشجویان رشته مختلف علوم پزشکی در محیطی صمیمی به آموزش مردم در منطقه ۶ تبریز پرداختند، پرسشنامه هایی را برای تعیین نیازهای سلامت مردم منطقه تکمیل کردند، به طوری که حدود ۲۰۰۰ نفر در عرض ۱۰ روز تحت آموزش و نیاز سنجی و غربالگری قرار گرفتند.
وی خاطرنشان کرد: خدمات انجام شده شامل غربلگری چاقی و اضافه وزن، دیابت و فشارخون ، آموزش شیوه زندگی، سلامت دهان و دندان، آموزش در مورد مصرف دارو و پرهیز از مصرف خودسرانه دارو، آموزش کمک های اولیه و بخصوص آموزش پیشگیری و غربالگری سرطان بود.
وی همچنین ابراز کرد: در کنار آموزش و غربالگری ، دانشجویان از بین مردم عده ای بنام سفیران سلامت کمپین های دانشجویی انتخاب کردند که پیامهای سلامت را به محله ها و خانواده ها و مدارس برسانند و نیازهای سلامت را انالیز کرده و با کمک تیم دانشجویی به رفع آنها بپردازند.
به گفته دکتر علیزاده این حرکت با تلاش شبانه روزی دانشجویان علوم پزشکی تبریز و با حمایت معاونت امور اجتماعی و ریاست محترم دانشگاه علوم پزشکی تبریز و مرکز بهداشت شهرستان تبریز و مرکز آموزشی درمانی اسدآبادی زیر نظر مرکز تحقیقات SDHانجام شد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: حامی این حرکت انجمن سرطان تبریز با ریاست آقای نوبری بود.
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 1040
  • تایید شده
  • در 1396/02/31
  • ساعت 7:57