برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 28 ارديبهشت 1396
کد 4436

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت گفت:

تا پایان سال جاری، یک هزار میلیارد تومان محصول توسط وزارت بهداشت، از شرکت‌های دانش بنیان خریداری می‌شود.

خرید 1000 میلیارد تومان از محصولات شرکت‌های دانش بنیان توسط وزارت بهداشت
حسین وطن پور در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز؛ با بیان اینکه برخی از محصولات که تاییدیه ها و گواهی نامه‌های استاندارد از سازمان دارو و غذا دارند، اما به بنا به دلیل وجود مشکلاتی در بازار فروش، به فروش نمی رسند، اظهار کرد: مصرف کننده ی این محصولات در سطح دانشگاه ها و بیمارستان ها وزارت بهداشت است که با مصوبه ی شورای فناوری برای کل کشور، تا پایان سال جاری از محصولات شرکت های دانش بنیان خریداری خواهد شد.

وی با تاکید بر اینکه دانشگاه‌ها باید ارتباط تنگاتنگی با فناوری داشته باشند، اعلام کرد: در حال حاضر باید از تحقیقات و پژوهش هایی که در سطح دانشگاه ها انجام می شود، استعدادها و توانمندی های جوانان کشور را شناسایی کنیم تا بتوانیم در کنار دانشگاه های وابسته به وزارت علوم، محصولات تولید کرده و این محصولات را به بازارهای داخلی و خارجی عرضه کنیم.

وی افزود: با تجاری سازی محصولات حاصل از استعداد جوانان، از خروج ارز و نخبگان کشور جلوگیری می شود.در نتیجه ی این عمل درآمدزایی کشور افزایش یافته و غرور ملی ایجاد می شود.باید دانش و محصول را کنار یکدیگر تولید کنیم چرا که در این حالت با یک تیر، دو نشان زده می شود.

رئیس دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه 18 هزار عضو هیئت علمی در دانشگاه ها وجود دارد، گفت:از بین این تعداد 235 نفر در شرکت های فناوری دانش بنیان درگیر کار فناوری هستند.هیئت علمی دانشگاه ها باید در جوانان ایجاد انگیزه کرده و جوانان را به عنوان سرمایه در دانشگاه ها حفظ کنند.همچنین پژوهش ها و تحقیقات فناوری باید ارتقاء داده شوند تا نخبگان در کشور ماندگار شوند.

وی با اشاره به این مطلب که باید بحث فناوری در دانشگاه ها گسترش داده شود، افزود:دانشگاه همواره محل حل مشکلات و مسائل کشور بوده است، در طول 15 سال که بحث فناوری در کشور مطرح است باید با اهتمام جدی نقش دانشگاه ها را با فناوری پر رنگ تر کنیم.

وطن پور در خصوص صندوق فناوری که در راستای افزایش ارتباط دانشگاه با صنعت است، گفت:سرمایه گذاران بخش خصوصی در کنار بخش های علمی و دانشگاهی می توانند از این صندوق ها استفاده کنند. لذا کل دانشگاه های یک استان می توانند تا سقف 49 درصد و بخش صنایع منطقه تا 51 درصد از این صندوق ها سهم داشته باشند.

وی با بیان اینکه سه درصد بودجه ی تخصیص یافته به سازمان های دولتی به حوزه ی فناوری و تحقیقات اختصاص می یابد، اظهار کرد: تاسیس صندوق های فناوری، در برنامه ی ششم سال جاری در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است که می توان این صندوق ها را برای حمایت از فناوری توسعه داد.

وی با اشاره به خاصیت دانش بنیان در جامعه بیان کرد: دانش بنیان‌ها ارزش افزوده‌ی بالایی دارند و کهنه نمی‌شوند، در این راستا فرهنگ سازی خوبی در دانشگاه های کشور انجام شده است که می توان از این شرکت‌ها در اشتغال زایی بهره برد.

 
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 1261
  • تایید شده
  • در 1396/02/28
  • ساعت 8:34