برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : پنجشنبه 14 ارديبهشت 1396
کد 4319

برای اولین بار در تبریز

استارت آپ ویکند سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور آغاز به کار کرد

استارت آپ ویکند سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور برای اولین بار در دانشگاه علوم پزشکی تبریز برگزار شد
رئیس اجرایی این استارت آپ ویکند، در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، در خصوص اهداف این رویداد بیان کرد: استارت آپ ویکند به منظور ترویج فرهنگ کار آفرینی، نوآوری در حوزه ی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی کشور برای اولین بار در تبریز برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه ، این رویداد یک حرکت ابتکاری است، افزود: استارت آپ عرصه ای نوین برای کشور است.با برگزاری استارت آپ در دانشگاه ها، این ایده ها با روند تخصصی و سنجیده تر پیش می روند و این تحقیقات به فناوری منتقل شده و نهایتا در قالب محصول تجاری سازی شده و در خدمت جامعه قرار می گیرد.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین گفت: این استارتاپ به مدت سه روز از 13 تا 15 اردیبهشت، برای اولین بار در آذربایجان شرقی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این رویداد تیم هایی از یازده شهر مختلف کشور شرکت کرده اند، اظهار کرد: 50 درصد شرکت کنندگان از شهر تبریز هستند، 50 درصد دیگر از شهرهای مشهد، رشت، اصفهان، تهران و بوشهر هستند.

کیهان ور ادامه داد: دانشجویان در رشته های مهندسی پزشکی، برق، مکانیک، عمران، پزشکی، بیو شیمی، دندان پزشکی در استارتاپ ویکند سه روزه برای ارائه ی ایده شرکت کرده اند.

وی گفت:در این استارتاپ بیش از 40 ایده توسط دانشجویان ارائه شده که از بین این 40 ایده، 10 ایده ی برتر انتخاب می شود، برای آنها تیمی تشکیل داده و به قسمت تجاری سازی ارائه می دهیم.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: روز آخر داوران برحسب معیارهای داوری از بین این 10 تیم، 3 تیم را به عنوان تیم برتر انتخاب می کنند.

گفتنی است؛ متقاضیان می توانند از طریق سایت www.stemup.ir برای شرکت در استارتاپ ثبت نام کنند.
این استارت آپ با همکاری ستاد توسعه ی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و مرکز جامع سلول های بنیادی پزشکی بازساختی  طی روزهای 13 تا 15 اردی بهشت ماه در کتابخانه ی مرکزی دانشگاه علوم پزشکی برگزار می شود.
  • نوشته شده
  • توسط رضا محمدی نسب
  • تعداد بازدید 1553
  • تایید شده
  • در 1396/02/14
  • ساعت 8:2