برای نمایش بهتر وب سایت از ورژن جدید مرورگر فایرفاکس یا گوگل کروم استفاده نمایید.

دانلود ورژن جدید فایرفاکس دانلود ورژن جدید کروم

دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تبریز Tabriz University of Medical Sciences

فهرست اصلی
تاریخ : سه شنبه 12 ارديبهشت 1396
کد 4303

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در مراسم روز معلم در دبیرستان دخترانه فرزانگان تبریز تاکید کرد:

دانش‌آموزان به منزله‎ی گل‎های معطری هستند که توسط معلمان تربیت می‌شوند.

 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دکتر محمد حسین صومی با بیان این مطلب اظهار کرد: معلمان زمینه‎ی اصلی تعلیم و تربیت جوانان به شمار می‎آیند و نام گذاری روز شهادت شهید مطهری به عنوان روز گرامیداشت معلمان واقعا حرکت شایسته‎ای است.
رییس دانشگاه با حضور در دبیرستان دخترانه استعدادهای درخشان فرزانگان یک تبریز گفت: بهترین گروهی که آینده‎ی ما را خواهند ساخت دانش‌آموزان دختر هستند و بالطبع جمع کثیری از جمع حاضر در این دبیرستان، تمایل به بهره‎مندی از توانمندی‎های دانشگاه‎ علوم پزشکی تبریز و قبولی در این رشته را دارند.
  وی بیان کرد: آموزش و پرورش با انتخاب بهرین معلم‎ها سعی در تربیت و دست‌ یافتن به بهترین‎ها را دارد و در گذشته دبیرستان تیزهوشان چندان رواج نداشت، به این ترتیب که دانش‌آموزانی که به آینده امیدوار بودند، درس می‎خواندند.
  دکترصومی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دومین دانشگاه مدرن و با سابقه‎ی کشور است، گفت: اولین دانشگاه اسلامی در کشور پس از دانشگاه جندی شاپور، دانشگاه ربع رشیدی است که در تبریز افتتاح شده و همچنین دانشکده‎ی پرستاری تبریز نیز جزو اولین‎ها در کشور است.
وی با اشاره به بیانی از  خواجه نصیرالدین طوسی کرد: به بیان وی قلم، شسمشیر و دینار نمایانگر توانمندی بودند و وی تصمیم گرفت تا با قلم و دانش خود توانمند شود و با قدرت قلم است که می‎توان شمشیر و دینار را نیز به زیر سیطره درآورد.
  وی متذکر شد: زمانی که طبق احکام غلطی که بر دین مسیحیت حاکم بود در اروپا دانشمندان به قتل می‎رسیدند در کشور ما دانشگاه تاسیس می‎شد و با دانشمندان با احترام برخورد می‎شد.
  رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز خاطرنشان کرد: نیروی انسانی پویا و ایرانی و تربیت و استفاده از پتانسیل‎های آنان از جمله انتظارات خانواده‎ها از معلمان و اهداف معلمان است.
     وی  با برشمردن ویژگی انسانهای دیندار، گفت: اینان با تکیه بر اصول دینی خود می‎دانند که برگشتی در کار است و بازگشت همه‎ی انسان‎ها به سوی خداست و این اعتقاد به بازگشت و حساب و کتاب نقطه امید آنان است.
  وی متذکر شد: هرگاه فرزندی در خانواده‎ای متولد می‎شود، احساس نشاط در آن خانواده بالا می‎رود و خانواده‎ها امیدوار هستند تا سرمایه‎گذاری‎هایی که روی فرزندانشان انجام داده‎اند، در وجود آنان ساری و جاری باشد تا نتایج زحماتشان را ببینند.
گفتنی است در این مراسم که به مناسبت آغاز هفته معلم ترتیب یافته بود از معلمان دبیرستان و دانش آموزان اجرا کننده مراسم، تجلیل شد .
 
آلبوم تصاویر مراسم روز معلم در دبیرستان فرزانگان تبریز

  • نوشته شده
  • توسط علی همراهی
  • تعداد بازدید 1650
  • تایید شده
  • در 1396/02/12
  • ساعت 11:16